Wpis z mikrobloga

Witajcie,
Moze cos podpowiecie bo juz sam nie wiem co wybrac a pasuje sie zdecydowac :)
Jestem na kupnie monitora, mozna uznac ze troche gejmingowego.

Komp: mobo B450 Gaming Plus MSI (w planach zmiana na lepsza plyte), R5 1600AF (w planach zmiana na R5 5600), RX6600xt nitro+, 16RAM, SSD (M2 prawdopodobnie kupie razem z monitorem), monitor FHD 24" 75hz iiyama.

No i w sumie juz wybralem monitor Gigabyte G24F2, on jest FHD 24" 165/180hz.
Ale zaczalem sie zastanawiac nad przyszloscia i pomyslalem ze moze skoro juz zmieniac to kupic cos lepszego, 27" 1440p. Na ten moment 1440p raczej mi nie pojdzie ale moze w przyszlosci (po wymianie elementow wyzej zaznaczonych) cos by sie dalo ugrac.

No i pytanie, skoro narazie nie mam zamiaru grac w 1440p to czy jest sens kupowac taki monitor? Jesli bedzie natywnie 1440p a ja bede wiecznie go skalowal do 1080p to czy nie bedzie jakis problemow z wyswietlaniem? Albo po prostu czy sie oplaca wydawac wiecej?

Z gory dziekuje za porady :)

#pcmasterrace #monitory #sprzetkomputerowy #serwispc
  • 4
@Huntley: No wlasnie o to mi chodzilo, bo jesli bym tylko czasami to robil to nie ma tematu, ale widze jak mi wszystko chodzi w 1080p i narazie nie przxewiduje przeskoku na 1440p. Wiec no nie ukrywajmy bede caly czas gral w 1080p. Wiec tak jak myslalem nie ma sensu wydawac pare stow wiecej, dopiero jak ulepsze wszystko to bedzie mozna sie zastanowic nad ponowna zmiana monitora.
@majk3l: mysle ze do konca lutego procek bedzie zmieniony, wiec to juz czas na zmiane decyzji? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Powiem szczerze ze nad R7 nie myslalem.