Wpis z mikrobloga

ZAKUP: ~ 23 bańki


@affairz: zakup 20 baniek i na tyle jest wystawiona hipoteka umowna ;-)
3 mln to chyba byl zakup drugiego mniejszego lokalu w ktorym mieszka ale głowy nie dam bo mi sie nie chce przeglądać 300 KW w Z44.

Nie wiem skąd wziałeś 100 mln ziomuś. to marketing. wpierw miało byc 5000 udziałów. Potem stwierdził chłop jak podpromowałtemat i złowił czesć frajerów, nagle zwiększył do 20 000 czyli
  • 0
@wuwuzela1: w mediach była kwota 22,9 mln, a hipoteka nie była od początku - została wpisana znacznie później. zresztą kwota hipoteki =/= kwota kredytu, a ta hipoteka to nawet nie jest kredyt hipoteczny tylko zabezpieczenie innej osoby

100 milionów = 5000 zł x 20 000 udziałów (minus koszty, ale widzę że już zaczął przerzucać koszty okołosprzedażowe na nabywców, więc te będą niskie). bez dywagowania czy sprzeda i ile sprzeda, to jest
@affairz: mnie to zastanawia jak cos takiego byloby prawnie rozwiazane?
czy oplaty placi kazdy z 20 tysiecy akcjonariuszy? czy nie placi nikt?
z kogo bedzie czynsz sciagany?
@gharman: czynsz mogą ściągnąć z pierwszej lepszej osoby wpisanej do KW i później ona jeśli chce, to może ciągać pozostałych 19999 udziałowców po sądach o zwrot ich części. To jest odpowiedzialność solidarna i nie nieprawdą jest, że na tyle osób wyjdzie po 1 zł na osobę. Może i wyjdzie, jeżeli każdy zgodnie zapłaci, ale jak będzie problem, to automatycznie ruszy to co napisałem na początku posta.
@affairz: Zamiar nie jest faktem. Żeby mogli od niego czegokolwiek zażądać to musiałby skończyć ten swój 'zasrany flip', #!$%@?ć wszystkie udziały - pewnie dopiero po tym fakcie częściowa własność przejdzie na współwłaścicieli - a wiecie co mu wtedy zrobią ? Gówno, bo już nie będzie właścicielem (σ ͜ʖσ) Gdyby mogli to już by uruchomili te artykuły.
, a hipoteka nie była od początku - została wpisana znacznie później.


@affairz: tego nie wiemy gdyż nie było widocznej księgi wieczystej.

, a ta hipoteka to nawet nie jest kredyt hipoteczny tylko zabezpieczenie innej osoby


@affairz: dokladnie tak.

Mówi ci coś fraza Figurant?
  • 0
tego nie wiemy gdyż nie było widocznej księgi wieczystej.


@wuwuzela1: co przez to rozumiesz "nie było widocznej"? KW staje się widoczne z dniem powstania lokalu, długo zanim został kupiony. KW złotej jest bardzo łatwo uzyskać odkąd budynek zaczęto budować, a więc od lat kilkunastu

piszesz "tego nie wiemy gdyż" na coś co ja piszę w trybie TWIERDZĄCYM (jestem tego pewny bo widziałem) a nie przypuszczającym