Wpis z mikrobloga

@BrakWolnegoLoginu: to nie takie proste. Populiści i nielogicy mają zawsze problem, że ich pseudo myślenie jest zmanipulowane. Manipulacje tutaj możemy widzieć jako błąd (problem w nich) lub faktyczną manipulacje przez kogoś innego (uwierzyli w coś co nie ma sensu, co osobiście też bym przypisał jako ich błąd, bo wystarczy logicznie myśleć aby się nie dać zmanipulować).

Na poziomie obiektywizmu manipulacje są już zupełnie niedopuszczalne, bo manipulacja to odwrotność i zaprzeczenie obiektywizmu.
@jozef-dzierzynski: symetryści to moim zdaniem ci ludzie, co dali się oszukać (edit: lub oszukują innych) na podział na dwa systemy typu PiS vs PO, kobiety vs mężczyźni, lewica vs prawica itd. I potem starają się pokazać, że ich system jest lepszy więc nie ma symetrii. Czyli udają, że mają zasoby aby wyznaczyć linię symetrii, a potem udawać, że są w stanie dowieść, że podział, który proponują nie jest symetryczny. Czyli są
bo potem wchodzę na wykop i czytam jak populiści i manipulanci obu stron starają się wykręcić rzeczywistość xDD


@NewBlueSky: a ty oczywiście wiesz sam jaka jest rzeczywistość, a rzeczywistość pokazuje że #!$%@? masz do powiedzenia, taki mądry i światły a nie wie że jak się stawia tezę to przedstawia się argumenty.

wystarczy logicznie myśleć aby się nie dać zmanipulować


@NewBlueSky: oczywiście ty jesteś w 100% przekonany że potrafisz przejrzeć manipulację,
@NewBlueSky: a ty oczywiście wiesz sam jaka jest rzeczywistość, a rzeczywistość pokazuje że #!$%@? masz do powiedzenia, taki mądry i światły a nie wie że jak się stawia tezę to przedstawia się argumenty.


@Eremites: co to znaczy. Obiektywizm polega właśnie poddaniu się rzeczywistości i spójności z nią.

Jeśli udajesz, że nie wiesz w czym jest problem patrząc na "najpopularniejsze" wpisy na tym tagu to nieważne jak długo bym ci to
@NicolasLatifi: jakbym teraz powiedział, że spodziewałem się populistycznych memów, które nie mają treści to bym nic nie powiedział

Spłaszczanie tematu (przez populistów) do narracji/chochoła/czegoś zrozumiałego dla przeciętnego populisty to klasyka klasyk
@NewBlueSky: mam nadzieję, że dostrzegasz tę gargantuicznej wielkości ironię polegającą na zarzucani chochoła w sytuacji gdy ty, w pierwszym poście stworzyłeś chochoła takich rozmiarów, że wsadziłeś w jego ramy absolutnie wszystkich użytkowników tego portalu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie mówiąc już o dostrzeganiu dychotomii tam, gdzie ludzie z różnych pobudek (i z różnych pozycji światopoglądowych) krytykują PIS czy KO
@NicolasLatifi: co jest tu chochołem? że populiści nie radzą sobie z logiką i ich treści są motywowane subiektywnymi narracjami, manipulacjami, ideologiami? To jest wpisane przecież w definicje tego zjawiska xD

że wsadziłeś w jego ramy absolutnie wszystkich użytkowników tego portalu ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@NicolasLatifi: chciałbyś aby tak było. napisałem konkretnie o kogo chodzi. Podoba mi się jak w celu absurdalizacji czegoś tak prostego i tak
@Misiopysioo: tyle się napisałeś ale jak zwykle to jakiś kloc z narracji, chochoła i manipulacji xDDD

Niektórzy z nas urodzili się ze skillem do logiki, wnioskowania. A inni sobie wmawiają, że z czegoś się wyrasta. Ciężko wam wyrosnąć z czegoś co zawsze było poza waszym zasięgiem xDD