Wpis z mikrobloga

#wroclaw #mpkwroclaw #ukraina #polska #polityka #kierowcaautobusu #wojna #pytanie
Dziś (A właściwie to już wczoraj... Nieważne...), ***po raz kolejny* spotkałem się z sytuacją, kiedy to pijany w sztok Ukrainiec (w wieku - jak najbardziej "poborowo-mobilizacyjnym") próbował "przejechać się" moim autobusem jako pasażer. Ledwie trzymając się na nogach, za sprawą upojenia alko. W środku dnia, a więc w domyśle: nigdzie nie pracuje, a na wódę go jednak stać. A na front to raczej "nie chacziu". Machał mi przy tym, przed odjazdem z pętli przed oczami banknotem 100PLN, próbując kupić u mnie bilet za gotówkę. Co we Wrocławiu u kierowcy MPK nie jest możliwe... Nawet za stówę. ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). W związku z tym, że nie stosował się do "poleceń porządkowych kierującego" (§ 6. Regulaminu przewozu, pkt 4.), tzn. powiedziałem mu, że zakup biletu u kierowcy jest niemożliwy i albo zajmie miejsce siedzące w autobusie, będzie jechał "na gapę" zgodnie ze swoją decyzją i będzie się zachowywał zgodnie z powszechnym normami zachowania się w miejscu publicznym (pomimo, że jest nietrzeźwy)... czego też nie robił, bo to pewnie debil był, albo też wysiądzie, zamówi sobie taksówkę (whatever)... A więc... Nie brnąc w to dalej. Nieważne. Dość, że pijany ukraiński bysior w wieku jak najbardziej "mobilizacyjnym" w końcu - zataczając się - wysiadł z autobusu. Ledwie trzymając się na nogach... i nikt nie klaskał z tego powodu. Ja też nie. No, ale w związku z tym mam kilka pytań:
1. Skąd się tacy UKR biorą w PL? W sensie: Kto ich stamtąd wypuszcza?
2. Czemu u nas nie ma prawa, które by stanowiło, że jeżeli UKR mężczyzna lvl 25-60 łamie powszechnie obowiązujące prawo PL, to z automatu jest deportowany do swoich i idzie w kamasze? Wołodymir Żełeński by się ucieszył. I my pewnie też.
  • 15
  • Odpowiedz
Skąd się tacy UKR biorą w PL?


@mort555: z Ukrainy. Myślisz, że w Anglii nie pytali tak samo o Polaków xD? Zresztą nigdy nie widziałeś agresywnego, #!$%@? Seby?
  • Odpowiedz
@mort555: Nie bierzesz pod uwagę, że może żyć w Polsce dłużej niż trwa wojna i po prostu od lutego zeszłego roku nie był na Ukrainie w ogóle?
  • Odpowiedz
  • 0
Nie bierzesz pod uwagę, że może żyć w Polsce dłużej niż trwa wojna i po prostu od lutego zeszłego roku nie był na Ukrainie w ogóle?


@mnemonk: Na lotnisku we WRO? W środku tygodnia? W biały dzień? W południe? Na "rekina finansjery" to on mi raczej nie wyglądał. Raczej - z wyglądu - na stałego klienta lumpexu + torba podróżna Adidas. Widać było jak na dłoni, że to jakaś przesiadka z
  • Odpowiedz
  • 0
jakie prawo złamał? Nie można po pijaku autobusem jeździć?


@Hmrogrz:

REGULAMIN przewozu osób i bagażu środkami lokalnego transportu zbiorowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością we Wrocławiu.

"Niniejszy regulamin opracowany został na podstawie:
1) ustawy z dnia 20 grudnia 1996 roku o gospodarce komunalnej (Dz. U. z 2021 r. poz. 679),
2) ustawy z dnia 15 listopada 1984 roku Prawo przewozowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 8),
3) uchwały
  • Odpowiedz
  • 0
z Ukrainy. Myślisz, że w Anglii nie pytali tak samo o Polaków xD?


@Ogau:
Mieszkałem i pracowałem w Irlandii 2 lata i nigdy niczego dziwnego tam nie odwaliłem. Nie łaziłem narąbany po ulicy, nie kradłem, nie zaczepiałem ludzi po pijaku (zresztą chyba ani razu się tam nie upiłem), itp. Wychodziłem z założenia, że lepiej jest się integrować, konsolidować z tamtejszym społeczeństwem (zwłaszcza, że mieszkałem w dość małej miejscowości) i po prostu,
  • Odpowiedz
  • 0
zamiast wziąć stówkę i pojechać na spanko do domu to ty się szarpiesz xD


@sameowoce: Oj tam, "stówka". Nie zapominaj, że jestem kierowcą autobusu miejskiego. Mi po "stówkę" leżącą na ulicy to nawet nie opłaca się schylić - takie zarobki we Wro. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Mieszkałem i pracowałem w Irlandii 2 lata i nigdy niczego dziwnego tam nie odwaliłem


@mort555: tak może powiedzieć 90+% Ukraińców mieszkających w Polsce

coraz więcej pijanych Ukraińców jest.


@mort555: coraz więcej Ukraińców= coraz więcej pijanych Ukraińców
  • Odpowiedz
W razie JAKICHKOLWIEK problemów wzywam policję = nie jedzie + ma dodatkowy problem.

Dobrze już?


@mort555: No ale nie kumam co takiego robił, nachalnie chciał kupić bilet? Zaczepiał pasażerów? Pluł? Próbował kogoś pobić? To co zrozumiałem z posta to chciał kupić bilet, wyjaśniłeś że się nie da i albo usiądzie, albo wysiądzie i wysiadł.
  • Odpowiedz