Wpis z mikrobloga

Pytanie do znawców sprzętu, potrzebuję podłączyć monitor z wejściem HDMI i stację dokującą (dell d6000) gdzie wolne został mi już tylko DisplayPort. Wiem że w jedną stronę można kupić zwykły kabel który ma z jednej strony DP a z drugiej HDMI, a w drugą stronę potrzebny jest droższy adapter?
Czy w moim przypadku wystarczy zwykły kabel? Tak na chłopski rozum DP jest "lepszy", a hdmi "gorszy" więc stacja wysyła więcej niż potrzebuje monitor zatem powinien wystarczyć zwykły kabel za parę groszy? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Natomiast w drugą stronę potrzebny byłby adapter?

#komputery #informatyka
  • 6
Tak na chłopski rozum DP jest "lepszy", a hdmi "gorszy"


@voot: nie ma lepszy czy gorszy, wyjście DP potrafi pracować w standardzie hdmi/dvi, potrzeba jest tylko prosta zmiana poziomu napięć, dlatego kable są tanie.
W drugą stronę tak łatwo nie jest, bo wejście DP np w monitorze nie zrozumie sygnału hdmi, potrzebna jest przebudowa tego co leci z hdmi.

Teoretycznie wystarczyłby tani kabel, ale jest problem, bo to chyba nie zadziała
@wypokowy_expert: tak chyba zrobię, ale chciałem zapytać, bo gdyby było że na 100% nie zadziała sam kabel to wtedy od razu szukałbym adaptera żeby nie jechać dwa razy do sklepu.

W monitorach mam po jednym DP i HDMI, ale DP zajęte dla PC wpięte bezpośrednio do grafiki, na HDMI chcę podpiąć stację do której będę podpinał laptopy.