Wpis z mikrobloga

Temat: panele słoneczne i śnieg. Co jakiś czas pojawiają się wpisy na grupkach i forach jak ogrzać panele, żeby roztopić śnieg bla bla bla. I tak sobie myślę, jakby to zrobić tanio i wymyśliłem cos takiego xD Plandeka na panele xD

Przykrywasz panele plandeką (można zrobić automatycznie rozsuwane zasłony na prowadnicach, albo zakrywać manualnie, wiecie, schodki po bokach i haczyki na plandekę xD), później strzepujesz śnieg i ściągasz plandekę i świeci słońce i masz produkowany prąd xD

Poproszę 100 milionów zł, dziękuję xD

#oze #panelesloneczne #zima #heheszki #fotowoltaika
Zapaczony - Temat: panele słoneczne i śnieg.  Co jakiś czas pojawiają się wpisy na gr...

źródło: 39-502_xl_1

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@FejsFak: Podjazdy i chodniki nie są na dachu, dostęp jest jakby łatwiejszy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poza tym odśnieżanie paneli nie ma sensu dla tych kilku kWh uzysku. Przy okazji można jeszcze je przypadkiem uszkodzić.
  • Odpowiedz
@FejsFak: Jeśli jest taka możliwość, to zawsze lepiej na gruncie. Lepszy dostęp, zero uszkodzeń dachu.
Biorąc pod uwagę to, co potrafią wyprawiać ekipy montażystów PV, to po prostu szkoda dziurawić dobry dach...
  • Odpowiedz
@Qql3l3: wystarczy się śniegu pozbyć bo lód jest przeźroczysty i przepuszcza światło - zrobiłem tak wczoraj u siebie i dzięki temu mam jakąś produkcję, bez tego falownik by się nawet nie włączył
  • Odpowiedz