Wpis z mikrobloga

¡Hola! mirasy

remont już za mną, po remoncie czeka oczywiście sprzątanie. Ogólnie rzecz biorąc nie jest to jakieś pobojowisko, natomiast powierzchnia do czyszczenia jest duża.

W związku z czym pytam Was - czy do takiego ogólnego czyszczenia przede wszystkim usunięcie resztek farby ze schodów czy podłóg, do tego mycie płytek w łazience a może i jak starczy sił to czyszczenie fug, mycie okien, piekarnika, lodówki - czy odpowiednim posunięciem będzie wypożyczenie parownicy? Znalazłem w necie że w Warszawie jest wypożyczania właśnie takiego sprzętu od karchera, model SG 4/4 w mojej ocenie w dobrej cenie. Czy taki mop poradzi sobie ze skalą zabrudzeń jakie wymieniłem wyżej? Mycie podłóg zwykłym mopem jest niby okej, ale te większe plamy farby trzeba niestety już trzeć np. gąbką, chciałbym uniknąć nadmiernego szorowania żeby nie uszkodzić czy zmatowić chociażby schodów.

Chyba że macie jakiś inny sposób na sprzątanie po remoncie to chętnie się dowiem.

#sprzatanie #remontujzwykopem #remont #karcher #pomocy #kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 16
  • Odpowiedz
  • 0
@niegwynebleid zapomniałem dodać - malowałem farbami ceramicznymi, miałem już jedno podejście do czyszczenia podłóg i w zasadzie zwykła woda dawała radę - tyle że tak jak mówię, trzeba było mocniej poszorować, więc myślę że parownica powinna dać radę, tym bardziej że to jakiś przemysłowy model karchera

Jak masz coś z chemii do polecenia to chętnie się dowiem
  • Odpowiedz
  • 0
@who_cares2 liczę na to że para wyeliminuje problem szorowania. Szpachelka odpada - po pierwsze dlatego że nie chce porysować podłóg czy schodów a po drugie że kropelek jako takich nie ma. To są ze tak powiem rozległe, cienkie warstwy farby w które. np. wdepnalem ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
To są ze tak powiem rozległe, cienkie warstwy farby w które. np. wdepnalem ( ͡º ͜ʖ͡º)


@KoldiuszCaesar: Czyli źle zabezpieczyłeś miejsce pracy ;)

Nie sądzę żeby parownica coś wiele pomogła w tym myciu.
To nie gorąca woda rozpuszcza farbę tylko woda sama w sobie.
  • Odpowiedz
  • 0
@who_cares2 zgadza się, powierzchnia była słabo zabezpieczona i z tym nawet nie zamierzam dyskutować, ale problem skoro już się pojawił, trzeba rozwiązać.

Co zatem polecasz? Tej farby też nie ma jakoś diametralnie dużo
  • Odpowiedz
napisałem w poście wyżej jakie są to podłogi. Słyszałem o tej gąbce, natomiast tak jak mówię - liczyłem że uniknę szorowania na kolanach ()


@KoldiuszCaesar: Wybacz, nie zauważyłem, - nie czytam wszystkich postów.
Ale z parownicą też będziesz musiał po kolanach zasuwać.

Według mnie i wiem to z doświadczenia tych plam nie da się usunąć inaczej jak własnie przez szorowanie dlatego, że to twarda powłoka ceramiczna.
  • Odpowiedz