Wpis z mikrobloga

Motomircy doradzcie które AC wybrać:

Link4 - najtańszy ale dziad 7 200pln
Hestia nie najdrożej ale jako tako 10 000pln
PZU - 12 500pln...

O innych już nawet nie będę pisać bo ich całkiem #!$%@?ło (°° Nie potrzebuję też konkurencyjnych ofert, bo mój agent jest najtańszy
#motoryzacja #ubezpieczenia #autocasco

jakie ac?

  • Link4 40.0% (12)
  • Hestia 33.3% (10)
  • PZU 26.7% (8)

Oddanych głosów: 30

  • 18
  • Odpowiedz
@RolnikSamWdolinie: taka ciekawostka, właścicielem Link4 od kilku lat jest PZU :) Link4 to taka tańsza firma z gorszymi warunkami, której dewizą jest to że nie zakres a cena się liczy, coś jak (w większym lub mniejszym stopniu) dla Warty HDI, dla Generali Proama, dla Hestii MTU Youcandrive i inne, dla Compensy Benefia i Beesafe itd.

Moja subiektywna ocena


@gorzki99: Niema firmy która ma same dobre opinie, jeśli szkoda
  • Odpowiedz
@sayanek: Pelna goda ze kazdy ubezpieczyciel chce Cie wyruchac. Ja akurat nie w temacie ubezpieczenia au,t ale to co odwalilo pzu skutecznie spowodowalo ze przestalem w robocie miec ich pakiet medyczny. A zostalo mi jescze jakies 25 lat pracy wiec 100/mc to troche by na mnie zarobili. Ale nie chcieli wyplacic 2k pln to czesc i czapka.

Kumpele na ubezpieczeniu auta wyruchali. Wiec pomimo ze zdaje sobie sprawe ze kazdy
  • Odpowiedz
@RolnikSamWdolinie: Jak wspomnialem ja nie w temacie likwidaci szkod.
W skrocie:
Jak mialem 1,5 roku matka uciekla od meza (mojego biologicznego ojca). Po jakims czasie spiknela sie z innym. No i tak sie zylo. W miedzyczasie wieli slub itp.

Oczywiscie o bilologicznym ojcu wiem nic. Czy zyje, jak zyje to gdzie mieszka itp. Zero kontaktu od 35
  • Odpowiedz
Kumpele na ubezpieczeniu auta wyruchali.


@gorzki99: @RolnikSamWdolinie Bo sam rynek ubezpieczeń komunikacyjnych w PL to patologia. Jak mają dobrze wypłacać odszkodowania skoro w ciągu 15 lat średnie odszkodowanie komunikacyjne wzrosło ok 8-10 razy a składki może o 50-70%?
Średnia cena OC w PL to 110 Euro, w takiej Rumunii to 250 Euro.

Teraz to widać jeszcze bardziej, na polski rynek weszło kilka firm z tej biedniejszej części Europy i zaniżają ceny OC i to grubo nie podlegając pod nasze instytucje jak np KNF. Więc nasze miejscowe firmy żeby utrzymać masowego klienta (a 80% ludzi patrzy tylko na cenę) też obniżają składki za OC (albo nie podwyższają) mimo rosnących kosztów i
  • Odpowiedz
to gdzie w tym równaniu mogą coś innego odjąć żeby się zgadzało? No oczywiście że tak, przycinać na odszkodowaniach ile się da. Mniej więcej, tak w skrócie, wygląda sytuacja Polskiego rynku ubezpieczeń :)


@sayanek: Mozna tez inaczej. Jak cos przynosi Ci straty to nie masz tego w ofercie co nie?

No nie. Mozna miec w ofercie i ruchac wszystkich. Tez rozwiazanie.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Jak nie masz czegoś w ofercie, to tracisz najlepszych klientów, tych kompleksowych którzy ubezpieczą się u ciebie od A do Z :) i tacy klienci rzadziej kombinują z odszkodowaniami :)
  • Odpowiedz
i tacy klienci rzadziej kombinują z odszkodowaniami :)


@sayanek: To sie zdecyduj kto kombnuje? Klienci z odszkodowaniami czy ubepieczalnie z ich wyplatami?
No tak... zapomnialem w jakim kraju zyjemy. Tutaj kazdy chce kazdego wyruchac. I dlatego mamy to co mamy.
  • Odpowiedz
@gorzki99: Siedzę w ubezpieczeniach już kilkanaście lat, mogę śmiało powiedzieć że jak weźmiesz OWU do ręki i zaczniesz czytać wyłączenia i jakieś wyłączenie wyda się Tobie głupie(a o takie tam bardzo łatwo :) ), to znaczy że ktoś z nimi wygrał sprawę w sądzie przez brak takiego wyłączenia, żyjemy w Polsce tutaj większość ludzi kombinuje i dokładnie tak:

zapomnialem w jakim kraju zyjemy. Tutaj kazdy chce kazdego wyruchac.


Tak właśnie
  • Odpowiedz
ale wiem też że to są korporacje a nie fundacje charytatywne :)


@sayanek: Ale ja to przyznalem i nie mam z tym problemu. Dlatego glosuje nogami.

Ten sam przyklad z cenami czy to gofrow czy to kwater. Ceny wywalone w kosmos a ludziei tak biora. Skoro biora to zaden przedsiebiorca nie jest caritas. Kady chce zarobic
  • Odpowiedz
OC jest w polsce obowiazkowe. I kazdy ubezpieczyciel bedzie lecial w uja bo wie ze i tak musisz je miec.


@gorzki99: I tutaj jesteś w błędzie akurat :) Bo ubezpieczenie OC komunikacyjne (obok OC rolnego i budynków rolnych) to ubezpieczenia obowiązkowe i REGULOWANE przez Państwo, czyli inaczej niż w każdym innym ubezpieczeniu firmy nie mogą sobie od tak powiedzieć że nie wypłacą (no powiedzmy, czasami trzeba z nimi powalczyć w sądzie) tylko muszą opierać się na przepisach zawartych w ustawie o OC i wyrokach Sądu Najwyższego. Czyli teoretycznie rzecz biorąc OC to jedyne ryzyko na którym to właśnie Ty możesz najwięcej ugrać (Ty, ja, My wszyscy).

Zobacz ubezpieczenia dobrowolne, czy to mieszkaniówka czy właśnie życiowe, wszędzie ograniczenia i wyłączenia, że za to płacą a za to nie, a tam nie mogą tego zrobić. Jak sąd nakaże, to i kilka baniek muszą
  • Odpowiedz
nie mogą sobie od tak powiedzieć że nie wypłacą (no powiedzmy, czasami trzeba z nimi powalczyć w sądzie) tylko muszą opierać się na przepisach zawartych w ustawie o OC i wyrokach Sądu Najwyższego


@sayanek: Juz widze jak jasio walczy w sadzie z duza firma :D

Ale masz racje - nie zasmiecajmy tematu. Niemniej OC kazdy miec musi wiec hajs leci. A jak wspomniales - klienci kompleksowi sa najcenniejsi. Wiec do
  • Odpowiedz