Wpis z mikrobloga

@robertkk: Ukraińskich trolli też nie lubię, ale tego ruskiego #!$%@? joazaxa powinniśmy katapultować wspólnie. Wydaje mi się, że jestem na dobrej drodze, wkleiłbym screen ale wykop się psuje
@Nie-mam: oprocz Bayzeda to tu zadnego nie ma, mityczna ukrainska trollownia została wymyślona jako kontra i umniejszenie hejtu na rosyjską, która jest jawnie obecna właśnie przez wpisy takich typów jak joazaxa. Zreszta w Polsce po prostu nie ma zadnej potrzeby by ukraińska trollownia prowadziła działalność, bo Polacy po prostu nienawidzą rosji. Natomiast prawie na pewno działa np. w usa.
@Springfield Wciąż mam polewę z tych typów którzy śledzą profile, spekukuja, ten agent, ten fajnopolak, brandzlują się mądrościami (ile razy można pisać to samo xD) i to wszystko na mega poważnej wczutce, przecież to walka z obcym wywiadem i służbami ( ͡º ͜ʖ͡º)
Tylko demografia jest nieubłagana. Rosja wyniszczy swoich młodych a następne lata będą coraz chudsze. Już importują kogo sie da do walki. Jeszcze z rok dwa wojny xD a nie będzie młodzików do bitki. Niech giną...
@robertkk

Ja jestem u siebie na wykopie. Na pikabu nie wchodzę, gdyż nie znam rosyjskiego.

jak Ukraina mogła napaść na ukraiński Donbas?


@panzerfucker: W 1918r Wielkopolska była częścią Niemiec, natomiast prężnie działali tam polscy separatyści. Przyczyną polskiego separatyzmu była przymusowa akcja germanizacyjna. W 1918r do Poznania przyjechał Ignacy Paderewski, jeden z ojców polskiej niepodległości. Wtedy niemiecka armia dokonała prowokacji i m.in. ostrzelała hotel, w którym zatrzymał się Paderewski. Polacy chwycili za
@joazaxa:

prężnie działali tam polscy separatyści

Oho, zaczyna się porównywanie do ruskich separatystów. Ale tam nie było czegoś takiego jak polscy separatyści. To był tereny polskie które po rozbiorach a potem przegranej podzielono i przekazano Prusom, Polacy byli u siebie, pod okupacją dużo dłuższą niż Donbas jest pod okupacją rosyjską. Z wikipedi sobie czytam:

"Początkowo Polacy mieli w granicach Wielkiego Księstwa Poznańskiego stosunkowo dużą autonomię. 15 maja 1815 roku król pruski,
Ale tam nie było czegoś takiego jak polscy separatyści.


@panzerfucker: "Separatyzm jest dążeniem do oderwania się określonego terytorium od jakiegoś państwa i utworzenia odrębnej struktury państwowej."

gdyby nie pomoc ruskich to tam żadnych pseudoseparatystów by nie było.


Separatyści w Donbasie wywodzą się z Antymajdanu czyli ruchu popierającego Janukowycza w 2013r. Rosja pomogła separatystom dopiero gdy Ukraina napadła na Donbas.

Nie było żadnego puczu


Oczywiście, że był.

"Zamach stanu, także: przewrót, pucz
"Separatyzm jest dążeniem do oderwania się określonego terytorium od jakiegoś państwa i utworzenia odrębnej struktury państwowej."


@joazaxa: Jaki to ma związek z tym że Polacy byli na polskiej ziemi pod rozbiorami?

Separatyści w Donbasie wywodzą się z Antymajdanu czyli ruchu popierającego Janukowycza w 2013r. Rosja pomogła separatystom dopiero gdy Ukraina napadła na Donbas.


Ukraina nie napadłą na Donbas, Donbas był ukraiński, Ukraina go chciała obronić i odzyskać. I nie separatyści tylko
@joazaxa: Ciekawe że tak przejmujesz się regułkami, cytujesz mi tu separatyzm, pucz ale już prawne poszanowanie granic Cię nie interesuje bo rosja okupuje ziemie "I jakie to ma znaczenie dla stanu faktycznego? Żadne.". Ciekawi mnie kim jesteś w prawdziwym życiu i gdzie pracujesz.
Polacy byli na polskiej ziemi pod rozbiorami?


@panzerfucker: De iure i de facto Wielkopolska była wtedy częścią Niemiec. Oczywiście ponad 100 lat wcześniej to był teren Polski (od X w). Przyczyną polskiego separatyzmu była polityka Niemiec - przymusowa germanizacja.

Donbas był ukraiński,


De iure i de facto Donbas był wtedy częścią Ukrainy. Oczywiście ponad 100 lat wcześniej to był teren Rosji (od XVII w.) Przyczyną donbaskiego separatyzmu była polityka Ukrainy -
De iure i de facto Wielkopolska była wtedy częścią Niemiec. Oczywiście ponad 100 lat wcześniej to był teren Polski (od X w). Przyczyną polskiego separatyzmu była polityka Niemiec - przymusowa germanizacja.


@joazaxa: Był częścią Niemiec bo była podbita. To wciąż polskie tereny okupowane. Polski separatyzm? Nie, niemiecka okupacja.

De iure i de facto Donbas był wtedy częścią Ukrainy. Oczywiście ponad 100 lat wcześniej to był teren Rosji (od XVII w.) Przyczyną