Wpis z mikrobloga

Mirki, pod koniec listopada kupiłem alkomat, który jak się okazało prawdopodobnie był używany, gdyż na liczniku miał nabite 60 dmuchnięć, gdzie ja dmuchałem w niego może z 15 razy (a i to tylko dlatego, że myślałem, że źle wykonywałem pomiar po tym jak zaczął wskazywać wartości z dupy). W każdym razie alkomat po niemałym miesiącu i tak przestał poprawnie wykazywać wartości, więc poszedł na rękojmię. Przy skladniu reklamacji zaznaczałem, że interesuje mnie tylko i wyłącznie wymiana na nowy, bądź zwrot pieniedzy. Dzisiaj otrzymałem smsa że sprzęt został naprawiony. Czy mogę coś jeszcze z tym działać? Jakby nie było zapłaciłem pełną kwotę, jak za nowy sprzęt, a dostałem używany #rekojmia #gwarancja #mediaexpert
  • 9
  • Odpowiedz
@blackmaster: sprzedawca nie może ot tak sobie naprawić towaru, jeżeli zażądałeś wymiany na nowy albo zwrotu pieniędzy. Może w ciągu 14 dni ustosunkować się do Twoich żądań, odmówić Ci i zaproponować naprawę jako alternatywę.

Ile czasu minęło od złożenia reklamacji?
  • Odpowiedz
Dzisiaj otrzymałem smsa że sprzęt został naprawiony. Czy mogę coś jeszcze z tym działać? Jakby nie było zapłaciłem pełną kwotę, jak za nowy sprzęt, a dostałem używany


@blackmaster: co to za różnica? Został skalibrowany i działa poprawnie.
  • Odpowiedz
@blackmaster: http://www.federacja-konsumentow.org.pl/n,196,1256,113,1,rekojmia--czego-moze-zadac-konsument.html

- Gdy żądamy zwrotu pieniędzy (odstępujemy od umowy) – sprzedawca może najpierw niezwłocznie rzecz wymienić lub usunąć wadę, ale tylko jeden raz. Jeżeli rzecz była już wymieniana albo choć raz już usunięto wadę, kolejne odstąpienie od umowy nie może już być zablokowane przez sprzedawcę.

czyli wygląda że mieli takie prawo
  • Odpowiedz