Wpis z mikrobloga

mowili nie idz w pompe ciepla "tym nie ogrzejesz" xD
"zimą bedziesz marzł" xD
"podczas mrozów sprawdność pompy to 1" xD
bez "fotowoltaniki" sie nie opłaca xD,
pójdziesz z torbami za rachunki na prądzie XD
30cm styropianu na elewacji, ludzie kto to widział ?! "powyżej 16cm każdy centymetr to zbędny wydatek" xD

xD
#budowadomu #pompaciepla

KONONOWlCZ - mowili nie idz w pompe ciepla "tym nie ogrzejesz" xD 
"zimą bedziesz mar...

źródło: xd

Pobierz
  • 98
  • Odpowiedz
  • 20
@KONONOWlCZ a tam daj na złotówki. Nikt nie będzie przeliczał jaka masz taryfę i czy przekroczyłeś 2000kwh czy nie.

A po drugie, do ceny prądu dodaj różnice między styropianem 30 a 15 i wymianę/naprawy pompy co 10-15 lat

Bo to wiesz, tak jak miałbym gaz ale grzał kominkiem i mówił że mi nic gazu nie zużywa. Kominek też kosztował i drewno też.
Czy tak samo z panelami. Place 100 zł miesięcznie.. tylko nikt nie dolicza do rachunku że wydał 20 tys na
  • Odpowiedz
  • 8
@Mac02: długo nie trza było czekać aż przyjdzie jakiś księgowy xD
Robiąc zakupy w spożywczaku też przeliczasz, że kajzerki z sezamem sie nie opyla kupić bo zwykła kajzerka zapewnia podobną kalorykę? xD I stanowczo ludziom odradzasz bo pójdą z torbami jak będą żarli to nieopłacalne guwno ? XD

@nietopies to z 24h
  • Odpowiedz
  • 0
@who_cares2: jedyne wątpliwości jakie miałem to czy gruntowa czy powietrze-woda, a poniżam tych wszystkich teoretyków piszących o nieopłacalnośći bez "fotowoltaniki" jak jacyś analfabeci xD
  • Odpowiedz
  • 129
@KONONOWlCZ robiąc zakupy w spożywczaku nie robię postu na wykopie że coś się opłaca. A ty zrobiłeś.

Postawiłeś jakaś tezę bez liczb i średnio ja umiesz obronić. No nic, żegnam
  • Odpowiedz
@KONONOWlCZ: tylko 10 cm styropianu przemarza więc po co więcej :P
@bylembordo Każde zwiekszeni grubości daje efekt tylko nieproporcjonalny finansowo.

Jesli przez ściane ucieka ci 1000W przy 10cm i zwiekszasz na 20cm to redukujesz do 500W dopłacając za 10cm styropianu. Jesli cchesz zwiekszyć z 20cm na 40cm to dopłacasz 2x wiecej a zyskujesz juz tylko 250W czyli takie zwiekszeniej zwraca się 4x dłużej niż z 10cm na 20cm

Ja
  • Odpowiedz
Ludzie płaczą że pompa #!$%@?, że nie da rady, że droga.U mnie pompa bierze 7k kWh rocznie, ale przy tym mam foto która idealnie to bilansuje i przy obecnych cenach energii za 2 lata mi sie spłaca i mam ogrzewanie za darmo. Nie interesuje mnie ets2 czy inne problemy palaczy
  • Odpowiedz
zamieniając na czarny dopłacam 950zł a oszczedzam rozcnie 50zł i na taką zmiane sie zdecydowałem, bo wszystko poniżej 20 lat ma


@Quzin: Dokładnie, Pompa ciepła daje "niskie" temperatury.
Czyli nowy dom, super izolacja + ogrzewanie podłogowe. I pompa jest super.
Ale masz grzejniki, gdzie musisz walić 60+ stopni minimum to pompa działa bardziej jak prymitywna grzałka elektryczna i równie dobrze można by ogrzewać farelkami.
  • Odpowiedz
  • 1
@Mac02: po prostu gniję z takich księgowych. Przychodzi taki putin, rozpieprza rynek gazu w europie i swoje wyliczenia, że w perspektywie 20 lat najopłacalniejszy jest kocioł gazowy możesz sobie wywalić do kosza, mało tego piszesz coś o awariach pomp, tak jakby pozostałe urządzenia się nie psuły itd

Mój post, jakbyś nie rozumiał, to jest kpina z tych wszystkich wąsatych januszy budowlanki, teoretyków. Nie piszę, że coś się nie opłaca albo
  • Odpowiedz
  • 40
@KONONOWlCZ tak, dlatego dolicz ile kosztuje nowy piec na gaz ile pompa a ile na jakiś węgiel i zobacz różnicę.

Twój post to wydaje ci się że jest kpina z Januszy, a tymczasem robisz post na wykop bez wyliczeń i się chwalisz że ci mało (?) prądu pompa bierze. Co z tego że mało jeżeli no w ociepleniem wpakowałes 100 tys złotych (?) To wielki mi sukces że pompa bierze mało.
  • Odpowiedz