Wpis z mikrobloga

Trzeba przypominać, że za aktualny syf prawny odpowiada TYLKO PIS i Andrzej Duda, ignorujący wyrok TK w 2015, który kazał mu zaprzysieżyć 3 sędziów TK wybranych za PO. Do dzisiaj na to czekają.
PIS wyroku TK nie opublikował i w miejsce 3 zatwierdzonych przez TK sędziów, wstawił pisowskich dublerów.

Oczywiście PO powołało wcześniej niepotrzebnie dwóch dodatkowych sędziów "na zapas", ale państwo prawo zadziałało dobrze i ich TK ich anulował. PIS i Duda natomiast ten wyrok zignorowali, niszcząc TK i prawo w Polsce do dzisiaj.

#polska #polityka #historia #sejm
Pulchra_feles - Trzeba przypominać, że za aktualny syf prawny odpowiada TYLKO PIS i A...

źródło: temp_file5391369649047692847

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

>Oczywiście PO powołało wcześniej niepotrzebnie dwóch dodatkowych sędziów "na zapas", ale państwo prawo zadziałało dobrze


@Pulchra_feles: peło zrobiło to zgodnie z ustawą którą wprowadzili, pis miał kupę czasu by zgłosić do tk - nie zrobił tego
  • Odpowiedz
@Pulchra_feles: PO nie miało prawa wybierać wszystkich sędziów tk


@okcydencik: To prawda. Tak wiec kazdej wladzy trzeba patrzec na rece - z tym ze PO nie robilo burdy po wyroku TK i ja zaakceptowali, mimo ze nie byl po ich mysli, a le to co zrobil potem PiS to juz jazda bez trzymanki i ordynarne lamanie prawa.
  • Odpowiedz
TYLKO PIS i Andrzej Duda


@Pulchra_feles: notabene warto przypomnieć, że Duda #!$%@?ł dokumentnie, bo PiS mógłby legitnie mieć całą piątkę, ale jest nieudacznikiem.

Dokładnie chodzi o to, że zwołał sejm za późno po wyborach. Gdyby zwołał go wcześniej, TK za Rzeplińskiego uznałby, że PiS zaprzysiężył sędziów poprawnie, bo to wynikało z terminów - trzem sędziom powołanym przez PO kończyły się 7 listopada. Duda zwołał pierwsze posiedzenie nowego sejmu na 12
  • Odpowiedz
@Stan_Dembinsky:

Dokładnie, to był grzech pierworodny całego tego #!$%@?. PO pokazała furtkę, w którą PiS następnie wjechał buldożerem.


Nie, nie był. Sytuacja czy mogą to zrobić nie była w 100% klarowna. TK sytuację wyjaśnił i nikt nie podważał tego wyroku. Wszystko zadziałało jak należy. Ciężko tu mówić o jakimkolwiek grzechu pierworodnym.

PO zobaczyło furtkę i spytało się, czy mogą dostać do niej kluczyk zgodnie z prawem i dostali odpowiedź "nie"
  • Odpowiedz
z tym ze PO nie robilo burdy po wyroku TK i ja zaakceptowali


@vogello: PO w tamtym momencie nie miało już nic do gadania, bo byli w opozycji.
  • Odpowiedz
@Pulchra_feles: PS gdyby czytać konstytucję tak jak czyta PiS, to powołanie "na zapas" jest OK. Przecież konstytucja nie mówi, że nie wolno powoływać na zapas. Tak samo jak nie mówi, że do KRS sędziów wybierają sędziowie.
  • Odpowiedz
@Pulchra_feles: Ja myślę, że jednak odpowiada PO, które powołało 3 sędziów na ponad 3 miesiące (bo normalnie powinno się po wyborach) przed końcem swojej kadencji i chcieli zamrozić trybunał. Słaba zagrywka, PiS się odegrał, a potem wiadomo co się stało.
  • Odpowiedz