Wpis z mikrobloga

Szukam nowych nart dla siebie (185cm, 98kg), jeżdzę od 5 lat, ale takie wyjazdy na 1 tydzień raz na rok. Jak wypożyczałem narty to raz dostałęm 162cm raz 167cm no i te krótsze były o wiele zwrotniejsze, ale znów przy moim wzroście/wadze niby powinny być bliżej 170cm.

Czy to ma aż takie znaczenie? Tj. "Nie mogę" mieć 162/163cm nart? :D Na co zwracać uwagę?
Budżet do 1500zł
#narty
  • 5
@maly1234: MOZESZ :) Kieruj się takim stylem jazdy jaki lubisz, długi lub krótki zakręt. im dłuższa narta tym teoretycznie w zależności od jej konstrukcji stabilniejsza przy większych prędkościach. Ja mam podobne parametry i lubię narty 170 cm
@maly1234 teoretycznie najkrócltsze narty na stok, dla dorosłego chłopa to SL 165. Ale to trzeba zależy jak masz zamiar jeździć. Jak chcesz delikatnie poślizgać nie po nie wymagających trasach to spokojnie mogą być ktorsze. Natomiast jeśli masz ambicje na szybsza jazdę, po trudniejszych trasach to dłuższą narta będzie konieczna.
@maly1234 w sumie jak koledzy wyżej napisali. Długie narty to przy większych prędkościach większą stabilizacja ale z drugiej strony "ciężej" nimi operować.
Ja mam 194cm i mam narty 177cm. Jak jadę z synem lvl 6 i dostosowuje prędkość do jego możliwości to się męczę przy tej długości nart bo jednak zwrotność to nie jest ich główna zaleta. Jak syna przejmie żona i ja mogę lecieć na swojej prędkości to już doceniam zalety
@maly1234: Długość narty to tylko jeden z całej galaktyki parametrów. Oprócz tego dochodzi ogólny charakter narty, szerokość pod butem, która wpływa na "chęć" narty do pójścia w zakręt, promień skrętu, i... gdzieś tu się kończy moje zrozumienie nowoczesnych nart, a na pewno jest jeszcze conajmniej kilka innych rzeczy. Stąd bierze się to, że różne narty służą do różnego jeżdżenia (szybszego-wolniejszego, ostrzejszego-casualowego itp), po różnym rodzaju śniegu i też różnią się stopniem