Wpis z mikrobloga

Cześć. Wsiadam wczoraj do auta i zauważyłem, że gdy chce hamować to noga wpada mi o wiele głebiej niż zwykle. Musze o jakieś 15 centymetrów głebiej dociskać hamulec. Sprawdziłem klocki hamulcowe oraz ilość płynu i wszystko jest w porządku. Ktoś mi tam podpowiedział bym "pompował" sobie ten hamulec nogą to wróci do normy. Zrobiłem to, wsiadam dzisiaj do auta i na drodze strach w oczach. Wciskam pedał hamulca, noga wyciągnięta najdalej jak się da a auto niemrawie hamuje. Kładę stopę na hamulcu i jadę jeszcze jakieś półtora metra.

Co to się mogło stać? Z płynem i klockami wszystko okej. Jakieś zapowietrzenie jak w rowerze? Co tu można zrobić?
Nie jest to kwestia śniegu na drogach czy letnich opon. Ewidentnie coś się dzieje na hamulcu.

Jakiś czas temu świeciła mi się kontrolka z napisem "brake". Oddałem auto do mechanika i powiedział mi, że czujnik w zbiorniczku się zepsuł. Odłączył mi go za 200 złotych ()
Równie dobrze mógł zamalować pisakiem świecącą się kontrolkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale jak zaciągnięty jest ręczny to się świeci ikonka hamulca. NIe wiem czy to ma wpływ na moje dzisiejsze problemy.

Ktoś coś może doradzić?

#mechanikasamochodowa #samochody #auta #pytanie
  • 9
@Bunch: brzmi jak średnia zrzutka, ale dla porządku to brzmi jak ucieczka płynu z jednej sekcji hamulca.
W zbiorniczku są tak naprawdę dwie części i trzeba odpowiednio spojrzeć żeby sprawdzić obie.
Nalanie płynu do pełna moze nieco pomóc, ale i tak hamulce trzeba odpowietrzyć i przede wszystkim znaleźć wyciek.
@Bunch: Może podciśnienie nie dochodzi do serwa albo gdzieś w samym serwie jest dziura. Ale zwykle przy braku wspomagania aby cokolwiek hamować trzeba się zapierać ile sił ale ped4ł nie wpada głęboko.
dodatkowo to za takie manipulacje przy hamulcach w stylu odłączenie czujnika to bym majstrowi łapy przetrącił. Idiotów na prawdę nie brakuje. Sprawdzałeś poziom płynu hamulcowego?


@rajman: No wiem, oddaje auto po to do mechanika bym ja, jako nieznający się klient, nie musiał się o nic potem martwić. Mechanik wtedy powiedział mi, że czujnik się zepsuł i go odłączył, mówiąc, że w tym modelu auta czujnik występuje razem z całym zbiornikiem więc