Wpis z mikrobloga

Muszę wybrać jakiś internet. W mieszkaniu nie mogę wybrać Orange (). Pozostaje mi:

1/ Netask media - cenowo 600 Mbps wychodzi spoko ale nie wiem jak z awaryjnością tej firmy. Mam wrażenie że to mały dostawca który robi januszerke, kiedyś takiego miałem, słabo to wspominam.

2/ Moico. Generalnie większy. Ale cena za 555 Mbps wychodzi tak sobie zwłaszcza w porównaniu z Netask. Ale może bardziej ogarniają. Jakiś plus to własny router akurat mam swój.

Możecie coś polecić?

#wroclaw #internet #moico #swiatlowod
  • 18
  • 0
@G06DbT: @brakloginuf nie chodzi mi o Mbps. Obojętne mi czy to będzie 600 czy 555. Takie mają oferty to je wspomniałem. Pytam o porządnego dostawcę. Czy lepiej brać Moico czy Netask po prostu.
Nie mogę wybrać Orange a sobie chwaliłem.
@Gorthin: Moico nie ma umowy terminowej.
W NetAsku masz jakieś "rabaty" i umowę na 24 miesiące.
Pominę fakt, że połowa linków na ich stronie nie działa, łącznie z "zasięgiem sieci"
@Gorthin pytanie czyj światłowód obsługuje budynek. Po pierwsze będą lepiej ogarniać awarie, a po drugie jak w bloku mam Orange i w zasadzie zawsze transfery miałem stabilne i zbliżone do marca, a jak na chwilę ich zdradziłem z T-mobile to jak wychodził nowy sezon GoT transfer potrafił spadać w okolice 30% deklarowanego.
  • 0
@Rad-X: brak umowy terminowej i trzy miesiące wypowiedzenia źle nie wygląda. Tak ten Netask trochę mnie niepokoi.
@Viking- Moico kładło instalację. Wypadałoby by od nich wziąć pewnie.
@Ogau wiem. Bardzo chciałbym dalej ciągnąć Orange ale nie mogę niestety. Więc wypada wybrać pomiędzy dwoma powyżej. Niestety też słyszałem różne opinie o Moico.
@Gorthin: Ja również mam moico i generalnie też bez problemów. Raz były tylko jakieś siupy, że jak się łączyłem z serwerami gry to droga pakietów była taka, że kierowało przez niedziałające serwery przez co gubiło pakiety i były niemiłosierne lagi, ale to nie był problem po stronie moico, tylko chyba na międzynarodowej trasie już po wyjściu od moico. Oni ze swojej strony mogli tylko czekać aż ich provider to ogarnie. Poza
@Gorthin: mam internet z netasku i to faktycznie mała firma, ale w sumie jest ok. Jeśli chodzi o prędkość to zupełnie bez zarzutów. Są okresy bardziej i mniej awaryjne, zazwyczaj niezbyt długie i myślę że pod tym względem jest zupełnie przeciętnie. Co do awarii i infolinii to raczej nie kręcą że "u nas działa", pamiętam autentyczną awarię z powodu tego, że szczury przegryzły światłowód (wrocław xd) i normalnie na bieżąco mówili,
nie znam tam jeszcze za bardzo ludzi. Póki co spotykam jakieś starsze babki więc słabe źródło.


@Gorthin: to pochodzić po piętrach i wyszukiwać dostępne sieci WiFi na telefonie, większość ludzi nje zmienia nazwy sieci nadanej przez operstora