Wpis z mikrobloga

Wodnik Zwyczajny - Foto własne.

Jeden z trudniejszych ptaków do wyśledzenia - właściwie to widziałem kilka dosłownie fotek na internecie z mojego rezerwatu, więc mogłem zawęzić teren poszukiwań, ale nie zmienia to faktu że już od początku '23 zasadzałem się na niego w kilku miejscach i nigdy nie ujawnił sie moim oczom ....

Dopiero na jesieni usłyszałem go po raz pierwszy, wieczorem, więc miałem już pojęcie w którym rejonie bagna urzęduje i mogłem urządzić sobie dobre miejsce na zasiadke :)

W zeszłym tygodniu , przy okazji jednego z nielicznych słonecznych dni , pan Wodnik ukazał się moim oczom zupełnie z zaskoczenia przy okazji zasadzki na zimorodka.

Wodnik to nieprawdopodobnie sekretny ptaszek ( przynajmniej na moim bagnie ) - żyje sobie w wysokiej trawie i trzcinach - porusza się tak delikatnie że nie porusza roślinnościa pomiędzy którą żeruje - pojawił się dosłownie znikąd i na 20 sekund i zniknął - nie widziałem go już później mimo że siedziałem z odmarzniętym tyłkiem jeszcze dwie - trzy godziny po pierwszej i jedynej "wizytacji" .

Jak ktoś ma ochote obserwować/czarnolistować albo pooglądać poprzednie foty - to wszystko jest pod moim autorskim tagiem: #zwierzynaijonesa

#ornitologia #ptaki #przyroda #natura #fotografia #fotografiaprzyrody #szkocja
ijones - Wodnik Zwyczajny - Foto własne.

Jeden z trudniejszych ptaków do wyśledzenia...

źródło: wodnik sml

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • 1
Co bierzesz ze sobą oprócz aparatu? Składane małe krzesło turystyczne i wode?


@Desire22: O tej porze roku to bardziej termos z ciepłą herbatką :) Poza tym statyw pod aparat i siatkę kamuflującą - którą albo rozpinam między drzewami albo poprostu narzucam na siebie - chodzi o to aby ptaki nie widziały ruchu, to wtedy się bardziej "relaksują" :)
  • Odpowiedz