Wpis z mikrobloga

Cześć,

Całe życie na PC, jeszcze nigdy nie miałem swojego laptopa, ale czasami bym sobie np. w pociągu pograł w coś starszego. Myślałem o steamdecku, ale trochę mnie ten mały ekran zniechęca, w jakimś point&clicku np nie byłoby tam chyba nic widać, więc poradźcie może laptopem :D .

Oprócz gier low end typu jakiś Heavy Rain, Cywilizacja 6, Longest Journey etc. chciałbym też na nim czasem poprogramować. I żeby był w miarę lekki. Z 15-16 cali, cena ~4k

1. Jakie firmy są git i się nie psują, a jakich unikać?
2. Nie chce, żeby był głośny. Czy powinienem w takim razie celować w zintegrowaną grafikę?
3. Jakieś propozycje?

Myślałem o czymś takim:
https://www.x-kom.pl/p/1061828-notebook-laptop-16-acer-swift-x-i5-11320h-16gb-512-win11-rtx3050ti.html

Ale 16gb ram chyba trochę mało będzie do programowania? Serio nie da się tam jakoś rozszerzyć do 32gb? I czy będzie głodny jak ma dedykowane GPU?

#laptopy #gry #pcmasterrace
  • 11
@Kekoludek: @vulcanitu jak nie chcesz, żeby był głośny to polecam zeszłoroczne legiony, masz zintegrowaną i dedykowaną grafę która automatycznie się załącza. Jak nie robisz nic mega obciążającego, a dotyczy to też mniej wymagających gier, włączysz tryb cichy i zero dźwięku a spadki FPS najwyżej jakieś 15%. Pewnie poza budżetem ale być może wcześniejsze też mają podobnie, nie mam wiedzy jednak.
  • 0
@Qarkje: nawet by mi pasował. A Lenovo spoko firma? Kiedyś coś złego o nich czytałem, ale nie wiem czy to się thinkpadow nie tyczyło. I czy on będzie cichy?

@vulcanitu No a taki Acer co dalem link ze zintegrowaną nie będzie cichy? Toć te gry mają małe wymagania xd
@Kekoludek czyli w skrócie:
Szukam taniego małego i lekkiego laptopa który jednocześnie ma 16cali, z RTXem tylko żeby był cichy i do tego też tani :)

Na integrze powinieneś w miarę ok pograć w civkę:
https://m.youtube.com/watch?v=4keG9T3Vgkg
Przy odpalaniu gry jak masz dedykowane GPU możesz wybrać której karty ma używać więc teoretycznie do lżejszych gier czy w drodze możesz odpalić coś mniej wymagającego żeby było ciszej, chłodniej i bardziej baterio oszczędnie.

Ale poważnie
  • 0
@emesc: a co będzie lepsze do gier-klikaczy?
W domu mam PC gamingowego + TV, i na nim gram w poważniejsze tytuły, które wymagają pada lub klawiatury, albo które mają super grafikę, ale w takiego point & click np. to się nie chce przy kompie siedzieć ani z kanapy myszką grać xd

Wygodniej by było się położyć na kanapie czy właśnie w pociągu pyknąć, i tak swoim tempem się gra toczy i
@Kekoludek no nie wiem czy by było niegrywalne, może kwestia ustawień detali.

Poszukaj info odnośnie tego ile wyciągniesz czasu z niego grając na baterii. Karta ma TDP 75W, procek 35.
Wydajność karty na baterii też jest często gorsza niż z kablem ale to może być kwestia ustawień gdzieś.

Ja kupiłem HP omen z 1080 parę lat temu i sprawdzał się żeby sobie pograć w domu ale nie trzymałbym go na kolanach do