Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić rekuperację w nowym domu, 168m2. Parterówka, strop drewniany - można się przewiercić w dowolnym miejscu, część otworów wentylacyjnych już jest zrobiona (dom kupiłem na wtórnym zaraz po odbiorze technicznym, ale ludzie się rozwodzili i nie wszystko pokończyli). Powysyłałem do paru firm zapytanie, ale na razie odpisują ze zgrubną wyceną 30k-40k PLN. Wydaje mi się to trochę drogawo, czy jednak jest to normalna cena? Ile to powinno teraz kosztować?

No i drugie pytanie to czy robienie tego samemu, tylko na przykład wzięcie projektu od profesjonalisty to dobry pomysł? Nie wiem czy dużo zaoszczędzę na takim podejściu.
#rekuperacja #budownictwo
  • 13
@koojon: W choj drogo, weź sobie projekt na peflex zamów tam masz wszystkie materiały, ja za dom piętrowy (rok temu 200m2 po podłogach) za materiały płaciłem 9k do tego rekuperator który brałem jeden z droższych na rynku 12k (taka moja fantazja :) spokojnie za połowę tego dobry się znajdzie). Jakieś 5 chcieli za montaż, ale to mega prosta robota i sam to w 3 weekendy zrobiłem (otwory w żelbetonie zrobiłem na