Wpis z mikrobloga

#android #smartfon #telefony #xiaomi

Poszukuję taniego smartfona dla starszej Pani. Budżet to 600 zł.
Umie obsługiwać przeglądarkę, whatsa, aparat, galerię, yt. Ostatnie 5 lat używała Honora 5x, więc teraz to już wszystko będzie sporo lepsze od niego. Zależy mi na tym żeby to był nowy telefon z gwarancją producenta. Rozglądałem się głównie na allegro, ale np redmi note 11 jest do 600 zł w sklepie internetowym parktel.

Moje typy:
- Huawei Nova 9 SE (8 GB RAM, jakość wykonania, aparat, ale nie ma GMS choć na jej potrzeby to by się bez tego obeszło)
- Xiaomi Redmi Note 11 (słabe opinie), Note 10 5G, POCO M5s, mam obawy, bo xiaomi mają dużo bolączek - nie wygasza się ekran w rozmowie, 4gb ram + miui :/
- jakaś Motorola, których nie ogarniam, bo nowsze modele mają gorsze specyfikacje od poprzedników (?!), nie wiem czy helio g85 to już nie będzie zamulacz
- Samsung A14 początkowo chciałem tego, ale z recenzji wynika, że to straszny syf i zamuł
- Jakieś Realme (nie orientuję się w nich)

Może coś innego?
  • 10
  • Odpowiedz
@MrPrado30: wiem, ale chodzi o to żeby wybrać coś najlepszego z tego szrotu :) Ta Pani ma 86 lat i tak ją podziwiam, że ogrania smartfon, ale żadne cuda techniki jej nie są potrzebne, bo ostatatnie 5 lat używała smartfona na androidzie 6, 2gb ram i snap 616 i pewnie używałaby dalej gdyby bateria już nie zdychała :)
  • Odpowiedz
Dzięki za podpowiedzi :) już zamówiłem i to dwa telefony, któryś wybiorę. Kupiłem Poco M5 za 350 zł i Moto G53 5G za 444 zł. Raczej zostawię Motorolę bo nowsza, ładniejsza, bez nakładki i ten procek snap 480+5G jest całkiem spoko.
  • Odpowiedz