Wpis z mikrobloga

#hydraulika mirki mam taki zlew roboczy dwukomorowy. Na zamontowanie docelowego będę trochę czekał, a z tym mam problem. Mianowicie jak myje coś np. Naczynia to woda się zbiera w zlewie i to tak, że jak używam jednej komory to druga się też zapełnia. Mieszkanie na parterze. Syfon wygląda jak na zdjęciu. Może spadek zbyt mały. Dajcie znać co tu zrobić i gdzie może być probkem. Nie znam się na tym. Czytałem gdzieś o tym, aby dać napowietrzacz, ale czy to niezbędne?
kcrgs - #hydraulika mirki mam taki zlew roboczy dwukomorowy. Na zamontowanie docelowe...

źródło: 20240106_093833

Pobierz
  • 16
@xdTM: no nie wiem, jeśli kanaliza nie ma odpowiedniego odpowietrzenia to może tam panować ciśnienie które przy dwóch syfonach już będzie problemem. Sam mam w domu trochę źle wykonane odpowietrzenie kanalizacji i w kuchni się czasem cuda działy, woda schodziła wybijając zlewem powietrze z rurek kanalizacyjnych. Właśnie docięcie tej rurki "na styk" i usunięcie w ten sposób zagięcia które działało jak drugi syfon pomogło.
@kcrgs: harmonijka to pierwszy problem. Drugi nie lecą jakiem bomble? Taki objaw to może też być niedrożne odpowietrzenie pionu kanalizacyjnego. No i też #!$%@? spadki jak jakiś idiota przenosił podejście w inne miejsce.
@kcrgs: zapchany syfon i/lub zapchana harmonijka. Zdemontuj, wypłucz nad wanną, złóż. A jeśli potrafisz i chcesz się pitolić, to wywal harmonijkę w cholerę, bo to jest partactwo i przyczyna połowy problemów, a zamiast tego wstaw tam sztywne kolanko z kawałkiem rurki przedłużającej.
@kcrgs: Jak ktoś nawrzucał syfu to masz tylko zarządcę a ludzie potrafią naprawdę zaskoczyć tym co wrzucą w kibel, jak soda kaustyczna zalana wrzątkiem nie ogarnie to znaczy że raczej nie ma tam organicznego zatoru z resztek i włosów. No cóż grubsza akcja.