Wpis z mikrobloga

  • 0
@Filipterka25: -powrót z tymczasowego 23 vat na 22 (marzenie vat na elektronikę jak w niemczech 8% xD tylko w tym roku mi państwo #!$%@?ło 2 miesiące pracy w vacie)
-likwidacja podatku od oszczędności
-likwidacja podatku od sprzedaży prywatnych rzeczy
-waloryzacje wypłat czemu tylko podnieśli 500+ na 800, emerytury też waloryzują, a zwykły człowiek jest przez wszystkich dymany?! Czas na program wypłata+ dla każdego pracującego, też chcę się przyczynić do #!$%@? waluty
-likwidacja podatku od oszczędności


@mati1990: Nie ma takiego podatku.

-likwidacja podatku od sprzedaży prywatnych rzeczy


@mati1990: A co, PCC 2% na sprzedaż autka tak ciebie boli czy o #!$%@? tu chodzi?

waloryzacje wypłat czemu tylko podnieśli 500+ na 800, emerytury też waloryzują, a zwykły człowiek jest przez wszystkich dymany?!


@mati1990: No przecież podnieśli w budżetówce, a robisz na uczelni. Zakładam, że pańśtwowej a nie jakieś prywatnego harwardy uczące siku
nie ma takiego


@Filipterka25: koledze chodzi o podatek Belki. Opodatkowanie konta oszczędnościowego

PCC - podatek od wzbogacenia - nie dotyczy auta, ale każdej rzeczy sprzedanej innej osobie cywilno prawnej w kwocie powyżej 1000 zł.
koledze chodzi o podatek Belki. Opodatkowanie konta oszczędnościowego


@RTX4090: Konto oszczędnościowe nie jest opodatkowane. Może najpierw doczytaj co to je ten podatek Belki? On jest od zysku z oszczędności, nie od samych oszczędności.

PCC - podatek od wzbogacenia


@RTX4090: PCC to podatek od czynności cywilnoprawnych, nie od wzbogacenia i ma wyłączeń. W praktyce poza samochodem to osoba fizyczna bez JDG raczej nieczęsto sprzedaje rzeczy warte powyżej 1000
podatek od sprzedaży to możesz wpaść w dochodowy jak za dużo rzeczy sprzedaż


@mati1990: No jak prowadzisz w praktyce sklep, to cóż - trza rejestrować.

no to mam co miesięczne omamy... w skali roku zapierdzielają nawet do 200 :( pasożytnicze państwo


@mati1990: To jest od odsetek, nie od oszczędności.
nie, wystarczy że sprzedałbym 3 swoje serwery. I już wpadam w podatek


@mati1990: Próg 1000 zł nie obowiązuje od całości sprzedaży, a od ceny jednej sztuki. Jak to są serwery po 999 złotych, nie ma podatku.

A odsetki są z czego? ( ͡º ͜ʖ͡º)


@mati1990: Od depozytu.

wiem co robi podatek belki - place go co miesiąc


@RTX4090: Nie widać żebyś wiedział, ale że
  • 0
@Filipterka25 no i ogólnie najlepiej żeby się #!$%@?ło państwo od zarobionych pieniędzy. Pamiętaj o podatkach od prezentów ślubnych, komunijnych czy urodzinowych.

Przecież to #!$%@? paranoja, pracodawca płaci na pracownika 15k, pracownik dostaje 7k brutto, z tego 5 to netto, -1200 to VAT. Zostaje 3800 z czego odejmij podatki o których mówiliśmy i z 15k zostanie 3500 prawdziwej zarobionej na czysto gotówki xddddddddddddddddddddddddddddddddd
I powiecie wszystko ok i tak powinno być xd
@mati1990: gość będzie bronił Tuska jakby nawet mu zabierał 90% wynagrodzenia.

Gdzie moje 60 tys wolnej kwoty od podatku, gdzie benzyna po 5,19 , gdzie wakacje ZUS.

Nie ma i nie będzie
amiętaj o podatkach od prezentów ślubnych, komunijnych czy urodzinowych.


@mati1990: Pamiętaj o zwolnieniu od PDiS-a. Ot, żeś coś przeczytał i nie wiesz co.

Przecież to #!$%@? paranoja, pracodawca płaci na pracownika 15k, pracownik dostaje 7k brutto, z tego 5 to netto, -1200 to VAT. Zostaje 3800 z czego odejmij podatki o których mówiliśmy i z 15k zostanie 3500 prawdziwej zarobionej na czysto gotówki xddddddddddddddddddddddddddddddddd


@mati1990: 7k brutto to koszty pracodawcy
Gdzie moje 60 tys wolnej kwoty od podatku, gdzie benzyna po 5,19 , gdzie wakacje ZUS.


@RTX4090: Spytaj Morawieckiego, czemu nie wprowadzil.

a co 90% ludzi ma w depozycie?


@mati1990: Tak właściwie patrząc, to podatek VAT jest od #!$%@? umysłowego.

Bo tak

- jest na gry
- w gry grają #!$%@?

ergo: podatek od bycia #!$%@?.
Ale PIS podwyższy kwotę do 30 tys ( nie TUSK )


@RTX4090: Przy okazji kasując odliczanie składki zdrowotnej, zieeew.

Dziecko, pójdziesz do pracy, pogadamy o podatkach. Teraz to jak gadanie z prawiczkiem o seksie.
  • 0
@Filipterka25: a co 90% ludzi ma w depozycie? ale tu niema nic do vatu bo to nie nie wymiana gotówki na towar, tylko gotówka odkładana na droższą rzecz - skrócę cierpnienia bo widzę że to cię boli, to się nazywa oszczędzanie. Nie każdego stać na tv za jedną wypłatę więc musisz odkładać.