Wpis z mikrobloga

Dlaczego żaden polski/zagraniczny dziennikarz nie zadał Lewandowskiemu podstawowego pytania: co się z nim stało po mundialu w Katarze?

Skąd ten nagły spadek formy praktycznie z meczu na mecz - zaczynając od niestrzelonego karnego z Almerią. Później niestrzelony karny z Meksykiem i Francją, gdzie przez X lat kariery zawsze strzelał, a tu nagle 3 karne pod rząd nietrafione. Nie wierze w takie przypadki.
Drastyczny spadek formy zgrał się w czasie z kursem bachaty z udziałem Ani Lewandowskiej. Później ta cieszynka, która niby jest "tajemnica" rodzinną - https://transfery.info/aktualnosci/robert-lewandowski-wyjasnil-skad-wziela-sie-jego-tajemnicza-cieszynka-wideo-wzbudzila-wiele-domyslow/193822

Mijają miesiące, a gość jak grał źle, to mam wrażenie, że teraz gra jeszcze gorzej. Nikt mu też nie zadał pytania, czy on sam jest zadowolony ze swojej gry i po co macha tymi rękoma w meczu gdy sam nie daje drużynie kompletnie nic. Xavi widząc taki drastyczny spadek formy dla dobra jego samego powinien go posadzić na ławie na dwa/trzy spotkania. Może się odbuduję. On i tak aktualnie od dłuuugiego czasu nie daje niczego ekstra. Roque we wczorajszym meczu przez 15 minut zrobił więcej roboty samym trzymaniem się swojej pozycji i bieganiem, niż Robert przez ostatnie X spotkań.

Na tym etapie sezonu jeśli miałbym kogoś z tego składu wystawić na sprzedaż, to byłby to Raphinha i Lewandowski. Nad Robertem bym się jeszcze zastanowił, ale musiałby zejść ekstra ze swojej pensji. W obecnym sezonie zarabia 13 mln, a w kolejnym pensja ma wzrosnąć do 16 mln. Nikt chyba nie chciałby płacić takich pieniędzy gościowi, który od roku gra jak gra i nie zapowiada się na poprawę.

A co do tego Brazylijczyka, to dawno nie widziałem tak przestrzelonego transferu. On już w pierwszym sezonie grał źle, ale broniły go liczby, które zakłamywały rzeczywistość, bo on w meczach gdzie te liczby robił to i tak grał źle. Lewandowski chociaż przez pierwszą część sezonu grał dobrze i robił też liczby. W tym sezonie ten "skrzydłowy" nie dość, że nie robi liczb to nie robi na skrzydle kompletnie żadnej przewagi.. niezależnie z kim grają. Nie pamiętam kiedy on zagrał jakąś dobrą piłkę do Roberta. Choćby przedryblował jakiegoś obrońcę. Jego gra polega na tym, że otrzyma piłkę, ustanie w miejsce i zagra do tyłu albo w poprzek boiska. A gdy już próbuje kogoś przedryblować, to w 99% przypadków kończy się stratą piłki. Całkowicie bezproduktywny, a kosztował ok. 70mln XD

Dla osób, które nie oglądają meczów Barcelony to uwierzcie mi, że wstawiacie za niego obojętnie jakiego polskiego piłkarza z ekstraklasy i nie będziecie widzieć żadnej różnicy. Śmiało można powiedzieć, że Grosicki więcej by na tym skrzydle zrobił roboty niż ten Brazylijczyk.

#mecz #pilkanozna #reprezentacja #lewandowski #lewandowska #kanalsportowy
iksboks - Dlaczego żaden polski/zagraniczny dziennikarz nie zadał Lewandowskiemu pods...

źródło: 1

Pobierz
  • 3