Wpis z mikrobloga

  • 0
@RaKu0 dzięki, mogę wiedzieć jak się przygotowywałeś?
Jak wyglądały pytania?
Czy pytali o wzorce, sql, dobre praktyki, zadania, test, czy pseudokod?
  • Odpowiedz
@OsamaPepe: nic sie nie przygotowywalem bo raczej jestem pewny swoich umiejetnosci, aplikowalem na czysty back-end raczej nie szukalem z sql tylko ef jak juz. Zadania przyjmowalem tylko krotkie lub na zywo pseudokod, jak ktos dawal mi duze zadania lub mial duzo etapow to rezygnowalem szkoda czasu na takie firmy. Pytania krotkie np o refleksje jak ja wykorzystac gdzie mozna uzyc, roznice miedzy klasa abstrakcyjna a zwykla, rekurencje i zwykla rozmowa co
  • Odpowiedz
@OsamaPepe: Po 5 latach w poprzedniej firmie, aktywnie szukam od początku grudnia. Mid w .net, webówka. 10 rozmów wstępnych, trzy techniczne (ze względu na swieta wszystko sie rozjechalo i nastepne mam juz zabukowane, no ale sie nie odbyly), jedna oferta "na juz". Ile mi nie odpisało nawet to nie zliczę.

z generalnych: design patterns, solid, clean arch., jakies mikroserwisy, DDD, TDD, rodzaje testow
z sql: to np. czym jest deadlock czy
  • Odpowiedz
@RaKu0: mialem w sumie niedawno 3 rozmowy na seniora i pytania o solid i wzorce nadal się pojawiają. Więcej - pojawiają się w sumie te same pytania (poza ofc tymi "trudniejszymi"), tylko w innej formie i są bardziej rozbudowane.

Edit
Z tym SQL a EF, tez nie jest tak do konca
  • Odpowiedz
  • 1
@PajonkGuciu Dzięki podwójnie. Ja niestety za dużo czasu siedzialem w .net ef 4.8.1 i teraz trochę poczytałem i zrobiłem w .net core, ale boję się jakichś pytań teoretycznie prostych o jakieś middleware na których mogę się wyłożyć, bo nie wiem ile jeszcze firma szuka do .net ef. Z resztą wolałbym w .net 8 trochę popracować
  • Odpowiedz
Nie aplikowałem do FAANG, więc jakieś pytania o algorytmy czy struktury danych (poza tą listą hehe) nie padały. Jesli tam nie celujesz, to odpusc sobie to codility


Hope it helps.


@PajonkGuciu: co to #!$%@? za eldorado w .NET? W takiej javie to do byle kołchozu, typowej kleparni generycznych CRUD/kontraktorni dają średnie/trudne zadania z leetcode
  • Odpowiedz