Wpis z mikrobloga

W styczniu planuję wybrać się do psychiatry. Co powinienem powiedzieć, żeby przepisał mi jakieś leki a nie odesłał jedynie na terapię? Nie chciałbym mu kłamać, mam dość mocne stany lękowe, które utrudniają mi codzienne funkcjonowanie, chociażby w kwestii szukania pracy, więc potrzebuję poprawy na teraz. Pytanie brzmi, czy jak mu to po prostu powiem to dostanę tabletki? Jakie są wasze doświadczenia z wizytami u psychiatrów, zwłaszcza pierwszy raz?

#przegryw #narkotykizawszespoko #leki
  • 4
@deer_here: Wszystko zależy na jakiego człowieka/specjalistę trafisz, niestety łatwiej jest trafić na "rzemieślnika" niż lekarza. Jak masz stany lękowe to pewnie coś Tobie na strzała wypisze, pamiętaj jednak że antydepresanty (ssri) też niestety mają swoją cenę (poczytasz w ulotce) i nie są rozwiązaniem na trapiące Ciebie problemy a czymś co ma Tobie ułatwić przepracowanie tego co nosisz w sobie. To powiedziawszy, idź i nie bój się. Nie Ty pierwszy tam pójdziesz
@deer_here: dostaniesz leki bez problemu, pytanie czy dobrze dobrane. Co do stanów lękowych to jeszcze sprawa jest prosta i myślę, że dostaniesz coś odpowiedniego. Ja bym dorzucił jeszcze coś na aktywizację, bo leki na lęki mogą Cię zamulić i tu już jest większy problem, bo sporo lekarzy zatrzymało się na medycynie sprzed 50 lat. Musisz szczerze, prosto i dokładnie mówić jakie masz problemy.