Wpis z mikrobloga

@sargento: Jeśli to parking z jakimś systemem biletowym lub bezbiletowym parkingowym, to na wjazdach powinny być zabezpieczenia, by do takich sytuacji nie dochodziło. Zwykły kawałek linki z tworzywa sztucznego z naciągiem, podpięty pod krańcówkę by wystarczył. Napięcie linki daje sygnał systemowi, żeby nie otwierać szlabanu, tylko wezwać kogoś z ochrony i po temacie.
to jest tunel pod drogą a przed wjazdem jest znak b-16 2,3m


@Desmosedici: Mam podobny niedaleko domu i nie raz przypominałem, nie tylko turystom, że mają rowery na dachu (jak jadę z przeciwka to pomrugam i pogadam przez okienko, jak przechodzę przez przejście akurat, to też zagaduję). Raz niestety jeden buc co jechał za mną, jak stanąłem na wjeździe z awaryjnymi a moja żona wyszła, żeby im pokazać, że chodzi o
@Desmosedici: Faktycznie, nie zwróciłem uwagi. Jeśli w tego typu miejscu dochodzi do takich sytuacji, to powinno być w odpowiedniej odległości przed nim zamontowane urządzenie na wzór fotoradaru, ale wyzwalane przecięciem wiązki umieszczonej na wysokości wskazywanej przez znak. Dalej powinien być ekran na wzór tego poniżej, ale z napisem: "STOP POJAZD ZA WYSOKI" połączony z pierwszym urządzeniem, a jeszcze kilkadziesiąt metrów dalej, dla totalnych gap powinna być bramka z poprzeczką (na wzór