Wpis z mikrobloga

Patrzę na ceny mieszkań w krk i nie jestem w stanie pojąc tego co się odwaliło na rynku i zastanawiam się co będzie dalej.
W komentarzu przykładowe mieszkanie i zmiana jego ceny - skąd ten gwałtowy przyrost na początku września, gdzie ogłoszenie wisi już 210 dni? To jak nie chce się sprzedać to nie powinno się zmniejszać ceny?

#nieruchomosci #krakow #mieszkanie
pepepanpatryk - Patrzę na ceny mieszkań w krk i nie jestem w stanie pojąc tego co się...

źródło: Screenshot from 2024-01-03 09-45-43

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@pepepanpatryk: To jest osoba, która chce sprzedawać, a nie sprzedać - dlatego będzie podwyższać cenę. Inna kwestia, że lokalizacja spoko turystycznie, jak bylem w Krakowie to obok w hotelu nocowałem, blisko do wawelu.
  • Odpowiedz
Moja teoria, oparta faktem że kupowałam mieszkanie w 2023 na BK2% i po prostu obserwowałam rynek wtórny na bieżąco, jest taka:

Od lutego/marca było wiadomo że z dużym prawdopodobieństwem wejdzie BK2%. Kto mógł, to już rezerwował mieszkanie, a część ludzi kupowała za gotówkę, puki ceny nie wzrosły. W czerwcu była trochę stagnacja, bo dużo ogłoszeń wypadło z obiegu (część zarezerwowana/kupiona a część wycofano w oczekiwaniu na wzrost cen po wejściu BK2%). Od
  • Odpowiedz