Wpis z mikrobloga

#kawa #ekspresdokawy
Mój stary expres (Nivona 660) zepsuł się po raz drugi i poważnie się zastanawiam nad jego naprawą.
Ekspres ma już 6 lat i nie wiem czy nie lepiej kupić już coś nowszego.
Co byście polecali w cenie do 2500 PLN ? Nie jestem wielkim koneserem kawy i nie chce bawić się w metody alternatywne parzenia kawy.
  • 18
@OlekBB: Mam to samo ;-) W media markcie ost (2 miesiace temu) kupiłem chyba Saeco GranAroma SM6580 całkiem spoko chodzi byl za 2800.
Klikasz kawkę masz. Ustawia Ci temperature, pojemnosc mleka/piany/kawy i masz kilka profili w których to pamięta, rureczkę wkładasz bezpośrednio do kartonu z mleka, sam sie czyści itd. Bedzie Pan zadowolony ;-)
@OlekBB: Jeśli pijesz kawe z mlekiem to polecam LatteGO od Philipsa. Zazwyczaj systemy spieniania mleka w ekspresach to udręka jeśli chodzi o czyszczenie, tutaj masz bardzo przyjemny pojemnik ktory po prostu rozkładasz na poł i wkładasz do zmywarki - zero rurek, zakamarków itp. gdzie trzeba się męczyć żeby utrzymać czystość.
@Kulek1981: mlecznych to może 2-3 w tygodniu ( nie robiłem więcej bo system mycia tego to jakiś dramat w tym modelu), tak to zwykła czarna w ilości max 15 w tygodniu.
Poprzednim razem ( 2 lata temu) coś z zaparzeczem i uszczelkami - wymieniłem i działało przez 2 lata.
Teraz wygląda to tak ,że młynek mieli kawę , podaje do zaparzacza ,ale kawa zamiast do kubka leci do pojemnika na skropliny.
@OlekBB: Sprawdź czy to kawa, czy woda. Jeżeli woda, to padł zawór drenażowy i trzeba będzie rozebrać połowę ekspresu, by go wymienić.
A jaki masz ewentualny przedział cenowy na nowy sprzęt?
@twojStaryJebqnany: a jak z głośnością tych "nowych" ekspresów? Mam najtańszy kolbowy saeco chyba niedługo będzie pełnoletni i pewnie gdybym mieszkał w bloku to słychać by było w całej klatce. Wiem, że młynek musi być słychać ale czy wszyscy w domu się obudzą jak kawę będę robił?
@OlekBB: Jak kawa, to możesz jeszcze zobaczyć na otwartym boku, gdzie ją wyrzuca, może kilka chusteczek w zaparzacz i zobaczyć, gdzie pojawia się kawa a nie powinna. Z takich głównych, to mogło ci pęknąć górne mocowanie nad zaparzaczem, go którego dobija góra komory zaparzającej i się wtedy uszczelnia. Jeżeli tam nie zatyka otworu, kawa zacznie lecieć po zaparzaczu, prosto do wylewki.
@OlekBB: Sorry, nie do wylewki a tacki ociekowej ()
Ale to będzie widać, gdy wyciągniesz zaparzacz, od góry masz taki krzywy mostek z kawałkiem gumy od spodu. Nowy, wzmocniony nie kosztuje wiele na allegro.
@OlekBB: Najpewniej zobacz co ci padło. Może jednak coś innego. Jeżeli ten element, to jak wpiszesz części zaparzacza Nivona, najpewniej wyskoczy jako jeden z pierwszych.
Albo i nie, kiedyś były na allegro. W każdym razie najpierw go obejrzyj i ewentualnie wrzuć foty, to pomyślimy.
@ekimek: pierwszy raz jak się odpalił był głośny ale chyba przez to, że kawę musiał uzupełnić. Teraz jest taki, że można robić nawet jak dzieci śpią więc głośność nie powinna być problemem ;-) no i młynek jest ceramiczny.