Wpis z mikrobloga

Cześć,

Z nowym rokiem nowy ja - chciałbym zacząć regularnie czytać książki.

Do tej pory łapałem się głównie fantasy tj. saga wiedźmina, seria metro a oprócz tego książki nt rozwoju osobistego.

I tu mam problem, bo nie wiem od czego zacząć nowy rok. Nie chcę zacząć pozycji która mnie zanudzi. Dlatego bardzo proszę o propozycje książkowego must have :)

W grę wchodzą wszystkie kategorie, nie zamykam się na konkretną.

#czytajzwykopem
  • 31
  • Odpowiedz
@Bax132: Z takich co zaczniesz czytać i nie odpuścisz:
Fantastyka to opowieści z mekkańskiego pogranicza pozycja obowiązkowa
Jak lubisz to gra o tron, chyba nie trzeba opisywać

Geraint Jones - krwawy las, o fikcyjnym legioniście z czasów imperium rzymskiego, wciąga jak
  • Odpowiedz
@robertx @Bax132
Co do fantastyki związanej z polskim wojskiem fajnie mi się czytało www.1939.com.pl - ksiazka bardziej fantasy niż historyczna, bo akcja polega na tym że wojsko zamiast na misję w Afganistanie w magiczny sposób cofnęło się w czasie do 1 września 1939 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Bax132 polecę Ci takiego skośnookiego Lema lub Zajdla - Cixin Liu. Czytałem już chyba wszystko spod jego pióra i zawsze wymyśli jakiś koncept, który nie przyszedł człowiekowi na myśl. Na netflixie znajdziesz jakiś film oparty o jego twórczość.

Zacznij od trylogii "Problem Trzech Ciał ", ale jeśli nie masz tyle cierpliwości, to zbiór opowiadań "Wędrująca Ziemia" też się nada :)
  • Odpowiedz
@Bax132 jeżeli chodzi o polską serię fantasy to "Pan lodowego ogrodu", coś zagranicznego to "malowany człowiek". Coś na szybko to np kryminał "I nie było już nikogo". SF cykl "fundacja".
  • Odpowiedz
  • 0
@Bax132 Dale Carnagie - wszystkie pozycje.
Brian Tracy - wszystko
S. Covey - 7 nawyków skutecznego działania, 8 nawyk
Tim Ferris
Simon Sinek
Zig Ziglar
Napileon Hill
  • Odpowiedz
@Bax132:
Cykl Archiwum Burzowego Światła Brandona Sandersona.
Zacznij od "Droga Królów" i od razu sobie załatw "Słowa Światłości". Potem pójdzie samo ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
Ten cykl to tak naprawdę będzie nowy Harry Potter albo nowa Gra o Tron. Chodzi mi o ten charakterystyczny fenomen społeczny ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

Książki idealne. Brakuje tylko porządnej
  • Odpowiedz
@Bax132: moja rada co do regularności przeplataj długie książki jakimiś krótszymi do 200-250 stron, bo jak będziesz czytał same molochy, kilkutomowe serie, każdy tom po 600-700 stron to się zmęczysz i ciężko będzie ci utrzymać regularność, co do tytułów to polecam tag bookmeter
  • Odpowiedz