Wpis z mikrobloga

Hejka, za 10 dni wybieram się do Barcelony. Byłem tam raz za małolata, chciałbym się zapytać o jakieś tipy, jak warto podróżować w tym mieście, czy na coś szczególnego zwrócić uwagę?

Nie orientujecie się, czy każda wypożyczalnia aut, ma dodatkową opłatę, dla młodych kierowców? (Mam 24 lata)

Zastanawiam się czy lepiej wynająć auto, czy jednak kupić T-Casual i korzystać z komunikacji miejskiej.

#podroze #wczasy #citybreak #barcelona #hiszpania #wakacje
  • 4
  • Odpowiedz
@Yakooo: jeżdżenie samochodem po tego typu mieście to chyba nie jest najlepszy pomysł. Masę czasu stracisz w korkach, Metrem dojedziesz wszędzie. Nawet na to wzgórze z wesołym miasteczkiem dojedziesz autobusem.
  • Odpowiedz
@Yakooo jeśli masz Zamiar poruszać się tylko po metropolii, to mając samochodu więcej czasu będziesz spędzał na szukaniu miejsca parkingowego. Nie wiem jakim środkiem transportu się do samej Barcelony dostajesz i na jak długo zostajesz, ale rozważ zakup T-usual ( bilet miesięczny ), ponieważ jest on ważny na dojazd metrem z i na lotnisko, a także pociągi FCG ( którymi dojedziesz na Tibidabo i częściowo Montserrat ). Kosztuje 10€ więcej niż bilet
  • Odpowiedz
@Yakooo: też uważam że wynajem samochodu do poruszania się po mieście nie ma sensu, komunikacja miejska działa tam świetnie i jest tania. Sama Barcelona jest chyba dość wysoko w rankingach kolizji. Z innych porad to orient na kieszonkowcow i trochę hajsu bo samo miasto nie jest tanie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Kris_jalam: a jak wygląda u nich płatność kartą?

Jest to dobrze rozwinięte? Zazwyczaj jak jadę za granicą, 90% hajsu trzymam w revolucie. No i tutaj że względu na kieszonkowców też wolałbym tak zrobić.
  • Odpowiedz