Wpis z mikrobloga

Właśnie oglądałem fragment Uwaga TVN o złych kierowcach. Ja nie mogę, to jest tak złe, to jest taka propaganda i manipulacja, że to aż brak słów. Holecka to pewnie ze łzami wzruszenia ogląda. Baba chcę udowodnić, że kierowcy mrugają jak ktoś zamula lewy. Ewidentnie nie szło jej znalezienie i co robi? Wpierdziela się centralnie pod typa na lewym, który i tak tylko raz mrugnął - złoty człowiek.
Potem pokazuje, że jazda na 3 pasmówce środkowym pasem wyprzedzając powietrze to jak najbardziej poprawna jazda. No idealny przekaz dla typowego widza tej stacji.
Gardzę takim dziennikarskim ściekiem.
#polskiedrogi #tvn #gownowpis
  • 11
@razzor91: ale czym się przejmować? Problem jest systemowy i wpływa na wszystkich. Jedziesz sobie po Warszawie, chcesz być prawilnym kierowcą i zjeżdżasz na prawy pas. I co? I na prawym pasie urządzony jest przystanek mimo że mogłaby być tu zatoka. No ale mały ruch to za 10 sekund już jedziesz, nieważne że te 10 sekund dzieliło cię od przejazdu na zielonym świetle. Jedziesz prawym pasem za autobusem, nie śpieszy ci się.
@razzor91: no ale wiekszosc kierowcow nie zna przepisow, np robia wielkie oczy jak sie im powie, ze w pewnych sytuacjach pieszy moze legalnie przejsc przez skrzyzowanie bez pasow i jeszcze musza mu pierwszenstwa ustapic(nie mowie o niepelnosprawnych) :) jezdza srodkowym pasem, bo za 2km prawy znika po prawoskrecie, nie uzywaja kierunkowskazow na swiatlach kiedy skrecaja, z ronda wrzucaja przy okazji skrecania kierownica. I pewnie ze swieca dlugimi.
@aarahon: Tzn wiesz, Ty mówisz o jeździe w mieście i tutaj to ok, nie znasz miasta np. trzymasz się tego środka i sobie jedziesz gdzie tam potrzebujesz. Ale co w przypadku dróg S i A? Jedzie sobie król drogi lewym pasem, ktoś na niego mruga, że warto byłoby zjechać, a ten oburzony - wrzuca to w neta i ma wielu popleczników, że wariat mruga (patrz popularność takich filmików o dashbanditcam). Mnie
@razzor91: no ale kierowca ma pelne prawo wyprzedzic wolniejszy pojazd na autostradzie jadac 100km/h ;) czesto nie ma innego wyjscia jadac na przyklad jakims malym autem pomiedzy ciezarowkami, nie jest to super sytuacja. Powinni natomiast karac bardzo wysoko kierowcow, co „siedza na dupie”, bo jak poczekaja 5-10sek to bedzie jakis dramat, pomijam juz fakt ze max predkosc na autostradach w Polsce to 140km/h a prawie zawsze ten mrugajacy na lewym pasie
@aarahon: Oj, byś się zdziwił. Ostatnio bandyta z kamerką się o to zesrał, bo własnie ktoś jechał sobie ok. 110km/h lewym pasem i wrzucił filmik, że został dość dynamicznie wyprzedzony z prawej i mandat dostał nagrywający właśnie. Nie możesz tamować płynności ruchu, mamy ruch prawostronny itd. Dodatkowo, takim zachowaniem prowokujesz agresję. Nawet na egzaminie państwowym na ograniczeniu do 50km/h masz jechać 50, jak będziesz jechać 46 - oblejesz.

@pasta_alla_carbonara No już
Oj, byś się zdziwił. Ostatnio bandyta z kamerką się o to zesrał, bo własnie ktoś jechał sobie ok. 110km/h lewym pasem i wrzucił filmik, że został dość dynamicznie wyprzedzony z prawej i mandat dostał nagrywający właśnie.


@razzor91: na jakiej kategorii drogi się poruszali, z jakim ograniczeniem prędkości? Jeśli było miejsce na wyprzedzanie to znaczy że coś poszło nie tak.
@aarahon: Autostrada z normalnym ograniczeniem dla tego typu drogi. Wcisnął się nagrany, a nagrywający wyprzedzał właśnie w swoim tempie. Nie mogę znaleźć teraz tego filmiku, tak to bym wrzucił.
@razzor91: Moze inaczej, wyprzedzajmy sprawnie i krótko W MIARE MOŻLIWOŚCI. Mozna jechać załadowanym autem i mieć problem z rozpędzaniem się to wtedy normalne że jedzie się niezbyt szybko.

Sedno w tym by nie robić tego specjalnie bo tak