Wpis z mikrobloga

@interpenetrate: To już nawet biurko elektryczne musi się łączyć z Internetem żeby działało, no co za chory świat ()

A tak na serio to pewnie używają po prostu złącz i kabli Ethernet bo tak jest taniej niż robić własne wymysły a miedź to miedź, na dane piny ma iść dany prąd i tyle.

Gorzej tylko jeżeli w zestawie nie ma kabla i w instrukcji nie pisze o
@supra107: ale nie nie, to już jest podłączone do prądu i działa, podnosi/opuszcza/zapamiętuje itp. Wszystko cacy. Te porty są nieużywane, i teraz w ogóle je zobaczyłem. To serio ethernet jest? Co ja do tego mogę podłaczyć? :D W sensie jeden kabelek z routera, a drugim mogę sobie coś przekierować dalej? Może jakiś adapter sobie kupię i będę miał jakieś inne porty, które warty byłyby uwagi skoro tam zasilanie jest?
@interpenetrate: W sensie sam wtyk to 8P8C, ale to nie znaczy że jest to Ethernet. Tak samo na wtyku USB-C możesz mieć różne protokoły USB, albo kompletnie oddzielny protokół Thunderbolt. Ja postawiłem na zrobienie odpinanego kabla po taniości bo tak się zdarza.

Np. były takie adaptery padów które wpinały się do głównej elektroniki poprzez HDMI choć to wcale nie był sygnał HDMi. Dlaczego? Wtyk HDMI ma na tyle pinów ile w
Gorzej tylko jeżeli w zestawie nie ma kabla i w instrukcji nie pisze o tym jakiego kabla użyć, wtedy trzeba liczyć na to że producent nie był skończonym kretynem i kabel Ethernet który po obu stronach ma tę samą sekwencję żył będzie działać jak należy.


@supra107: aha, dobra, chyba źle ten fragment przeczytałem. No tak, nie pamiętam żeby była gdzieś taka informacja o tych gniazdach. No dobra, ale do czego to
@interpenetrate: Pytanie za sto punktów. Jeżeli producent nie podał o tym informacji, czy to w instrukcji czy to na swojej stronie, to jest to jedna wielka niewiadoma, i jeżeli ktoś bardziej ciekawski już nie podłubał przy takim czymś aby się dowiedzieć to czort wie od czego to.

Tyle że kolega wyżej podlinkował kogoś kto właśnie tam podłubał i rozgryzł całą zagadkę. Idą po tym sygnały sterowania biurkiem, i majsterkowicze mogą to
panel sterowania dołączony do niego (mam taki sam u siebie też), ma takie dwa gniazda z boku


@interpenetrate: Takie gniazda zazwyczaj służą do komunikacji pomiędzy panelem sterowania a skrzynką kontrolną, mogą być też użyte do wpięcia akcesoriów (np. adaptera Bluetooth albo czujnika antykolizyjnego).
@armt: no to zagadka rozwiązana, dzięki.
Jak to przeglądałem to miałem tylko takie pytanie, ale po co sterować wysokością biurka na odległość zamiast przycisków na panelu (tam też jest pamięć ustawień).
Przyszły mi na myśl jakieś smart harmonogramy że np. co 2h od 8-16 zmienia się wysokość biurka z siedzącego na stojące, albo podpięcie tego z czymś innym typu o 13 jest chodnia pod biurkiem przez godzinę, więc biurko automatycznie się
Masz jakiś pomysł?


@interpenetrate: np.:
- panel sterowania może być prosty i niemieć pamięci pozycji,
- użytkownik chce zapamiętać ich większą ilość niż obsługuje panel (np. dla krzesła, piłki, rowerka, pracy na stojąco i bieżni),
- biurko służy kilku użytkownikom (i też trzeba zapamiętać większa ilość pozycji).