Wpis z mikrobloga

#rower
pytanie z ciekawości, na ile starczają bloki do butów shimano SPD SL , takie jak na obrazku? Może tego w ogóle się nie wymienia? Ja dopiero zacząłem w nich latać, ale już widzę, że tworzywo się wyciera od chodzenia, pytanie, czy to wpływa w ogóle na jakość ich pracy?

Jeżeli wymieniacie, czy jest sens kupić odpowiedniki na aliexpress za 30zł zamiast oryginałów za 70-80?
niejestemjutuberem - #rower
pytanie z ciekawości, na ile starczają bloki do butów shi...

źródło: OIP

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@niejestemjutuberem: niestety nie są to spd gdzie potrafisz kilka lat pojeździć bez wymiany. Przerzuciłem się z spd na spd-sl z początkiem sezonu 23 tj. luty-marzec i od tego poziomu trzeba by zacząć liczyc przebieg. Wymieniałem na nowe z końcówką września, przebiegu pewnie koło 8.5kkm. Tylko tak jak mówisz, pozostały mi ciągutki do chodzenia i głównie to zjechało bloki, a użytkując czysto rowerowo pewnie by z dwa sezony przelatały.
  • Odpowiedz
@Jnjjj: Niby się noga w większym stopniu na pedale opiera, ale w żaden sposób nie wpłynęło to na komfort, przekazywanie siły. Gdybym jeszcze raz stał przed zakupem, to pewnie kupiłbym coś pod mtb, to jednak pancerne i nie wymaga obsługi.Tym bardziej że w końcowym etapie udało mi się kilkukrotnie zapchać (chodzenie po blotku) i miałem problemy z wpinaniem.
  • Odpowiedz