Wpis z mikrobloga

Hejka! Zastanawiam się nad wyjazdem w tym roku do USA, byłby to mój pierwszy wyjazd do Ameryki. Myślę o wyjeździe na 10-14 dni.

Myślałem, żeby na pierwszy wyjazd pojechać do:
- Nowy Jork
lub
- Miami

Co według Was byłoby lepsze na pierwszy wypad?
Cenowo byłoby bardzo podobnie.

Na ten wyjazd nie chcemy przeznaczać dużo $, bardziej chcemy odhaczyc i się przełamać tam polecieć, z myślą, że jeszcze kiedyś tam wrócimy i skorzystamy z atrakcji tj. mecz NBA, czy jakiś wynajm auta żeby pokonać route66

Pytam się Was, bo może był ktoś w obu miejscówkach i jestem ciekawy co sprawiło lepsze wrażenie.

#usa #ameryka #wczasy #podroze
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
Leć na wschodnie wybrzeże, tam gdzie lot będzie tańszy. I później weźcie auto żeby się przejechać z NY do Miami lub odwrót. Są fajne miejscówki na AirBnB, ale najważniejsze to właśnie się przejechać.
  • Odpowiedz
@Yakooo: jeśli wynajem auta nie jest w waszym budżecie to lepszy NY.
Ja myślę że Miami i Południowa Floryda jest lepsze i bardziej egzotyczne, ale bez auta to nie ma co robić
  • Odpowiedz
@Yakooo: jak juz to tylko do kwietnia, maja, potem za goraco, wymeczysz sie tylko, w Miami oprocz plaz i klubow za duzo nie ma, lepiej pojezdzic. zalezy co chesz zobaczyc
  • Odpowiedz
@Yakooo: Na pewno większe wrażenie zrobi na was Nowy Jork. Poza większymi miastami na wschodzie gdzie da się jeszcze dojechać pociągiem czy autobusem - to właściwie USA jest stworzone pod zwiedzanie samochodem. Więc Floryda = wynajem auta.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@tajniak13 czy na coś szczególnego muszę się przygotować jeśli chodzi o wynajem auta? Są jakieś haczyki na które warto uważać? Czy po prostu podpisuje umowę i jadę a potem uzupełniam bak.
  • Odpowiedz
@Yakooo: Bardzo szybko, łatwo i przyjemnie to wygląda w USA. Zależnie od stanu - doczytaj czy potrzebujesz międzynarodowego prawa jazdy (wyrobienie jest proste i kosztuje bodajże 35zł). Ja jeździłem o 4 stanach: Kalifornia, Nevada, Utah i Arizona. I w żadnym z nich nie jest wymagane. Poza tym karta kredytowa, paszport, prawko oryginalne i tyle (i voucher jeśli kupujesz wcześniej online).

W moim przypadku wyglądało to tak, że po ogarnięciu wszystkiego w
  • Odpowiedz
@Yakooo: Aha i gość bardzo chciał mi doliczyć specjalne ubezpieczenie za jakieś 6-8 dolarów dziennie. Mówił, że jakbym na przykład złapał kapcia gdzieś w parku narodowym to wtedy ktoś mi od nich podjedzie i ogarnie sytuację. Był bardzo zdziwiony jak grzecznie odmówiłem :) Widocznie większość ludzi to bierze i rzeczywiście widać sporo opon na poboczach niektórych autostrad/dróg. Ale nie mieliśmy żadnych niespodzianek na drodze, a stan dróg bardzo dobry. Przejechałem ok.
  • Odpowiedz
Są jakieś haczyki na które warto uważać? Czy po prostu podpisuje umowę i jadę a potem uzupełniam bak.


@Yakooo: jeśli wypożyczasz na Florydzie to kruczkim można nazwać przedpłatę za płatne autostrady, bo jest bardzo drogo. Zazwyczaj jakieś $15 na dzień, podczas gdy realny koszt jazdy na key west i z powrotem będzie może $10.
Oczywiście jeśli wypożyczasz na 3 dni to może być warto dla wygody, ale jeśli na dłużej wypożyczasz
  • Odpowiedz