Wpis z mikrobloga

Popularność Heroes 3 jest ciekawym przypadkiem, z tego względu że obecnie gra w tą grę więcej ludzi niż 10 lat temu. Po prostu gdy gra była świeża, zdobyła nowych graczy, lecz z biegiem lat straciła już nieco graczy, lecz HD mod oraz HoTA przywróciła znów popularność tej gry od kilku lat, podczas gdy tak w latach 2008-2016 to tak naprawdę gra była tylko dobrym wspomnieniem z dzieciństwa, mało kto wtedy już w to grał, lecz dzięki modom znów gra wróciła do łask.
#heroes3 #gry #homm3 #hota
  • 18
i jeszcze wróci z przytupem. Już ktoś odtworzył w Unrealu Zamek, pięknie wykonany swoją drogą. Myślę, że w kolejnych latach powstaną kolejne miasta, potem modele jednostek i potem to tylko "formalność" gdy ktoś to złoży do kupy. Może to potrwa i jeszcze 20 lat ale mi się nie spieszy, gra zacna, ja poczekam. A wtedy gra osiągnie swoją doskonałość.
@Silver86: oczywiście, była doskonała, ale w swoich czasach, niczym antyczne dzieła sztuki. Tylko wielu współczesnych graczy może to jednak zniechęcać. Dlatego pewne odświeżenie może przynieść pozytywny w tym względzie efekt i gra dalej będzie żywa "wychowując" kolejne pokolenia.
jakieś robienie z niej 3d itp tylko popsuje


@Silver86: zabawnie się to czyta mając na względzie, że jakieś 95% spritów powstało na bazie modeli 3d

ona od początku była doskonała


ale ząb czasu jest wobec niej bardzo okrutny. Ta gra bez HD Moda byłaby paskudna. Nie mówiąc już o zmianach balansowych które po prostu były potrzebne. 20 kryształów za grotę cyklopów? Dayum, to musiało się zmienić..
@FOTEL: no być może ale dla mnie to wciąż 2d, przynajmniej takie wrażenie, homm4 to porażka jakaś była, ja chyba ogolnie mam sentyment do starej grafy i pikselowych gier, a grywalnosc zawsze miala wieksze znaczenie niz wypasiona grafika a dodatkowo muzyka w homm3 genialna
Myślę, że w kolejnych latach powstaną kolejne miasta, potem modele jednostek i potem to tylko "formalność" gdy ktoś to złoży do kupy


@FOTEL: większa liczba miast nie sprawi że gra stanie się lepsza. wręcz przeciwnie. na szczęście hota więcej miast nie będzie robić xd
@Nateusz1: lubię wszystkie hirołsy z wyłączeniem 6, bo jest zwyczajnie zła. Tak, 4 też lubię, ale nie wiem, czy więcej godzin w 3, czy w 5 spędziłem. 3 z hota, a wcześniej z wog robi robotę, za to 5 z niektórymi mapami rozwala system.
  • 0
a szczęście hota więcej miast nie będzie robić xd


@Begrezen: Skąd takie info? Z tego co wiem to pierwotnie oprócz Przystani zapowiadano także zamek gotycki oraz krasnoludzki.
@Nateusz1: na samym początku powstania zespołu hota crew planowali wydać 3 nowe miasta, ale potem z tego zrezygnowali i zostali przy samej przystani. to było jakoś w 2010 roku ( ͡° ͜ʖ ͡°) potem chyba w ostatnim wywiadzie który udzielił docent picolan przed śmiercią chyba w 2020 zdradził, że po factory i zmianach balansujących zakończą swój projekt i skupią się na jakiejś innej grze.
Popularność Heroes 3 jest ciekawym przypadkiem, z tego względu że obecnie gra w tą grę więcej ludzi niż 10 lat temu. Po prostu gdy gra była świeża, zdobyła nowych graczy, lecz z biegiem lat straciła już nieco graczy, lecz HD mod oraz HoTA przywróciła znów popularność tej gry od kilku lat, podczas gdy tak w latach 2008-2016 to tak naprawdę gra była tylko dobrym wspomnieniem z dzieciństwa, mało kto wtedy już w
@wuwuzela1: ok, odnośnie 3d to np seria monkey island, stare pikselowe/te rysowane 1000 razy lepsze niz chyba 4 cześć w 3d, kazdy ma swoje preferencje, są gry 3d spoko nie mówię że nie, ale mnie piksele nie odstraszają a wręcz przyciągają, najbardziej mi brakuje starych przygodowek głównie lucasarts, indiana jones and the fate of atlantis to mój top
@Silver86: zobacz sobie fanowskie mody Red alert 1 czy CC 1 na silniku CC3 czy RA 2 nawet. ;)
Czy nawet fanowski MOD GTAV robiący na tym enginie Gta VC, SA czy III. Znacnzie lepiej towygląda niż oficjalne na #!$%@? zrobione Remastery HD bez porządnej konwersji na nowożytnie 3d.