Wpis z mikrobloga

@Vedar: jest w tym racja, jak urodzi w wieku 36 lat to będzie czekała do 54 żeby dziecko poszło na studia, a to nie koniec wydatków.
Prawdziwa wolność jak dziecko jest samodzielne, pracujące - prawie 60 tka na karku

Też bym się nie palił do takiego życia
  • Odpowiedz
  • 6
@Vedar mam 35 lat, moja żona 36, mamy dwójkę dzieci, córkę 17 lat i syna 16 lat. Dzieci w młodym wieku to była najlepsza decyzja ever, teraz głównie jestem dla nich bankomatem, swoje już w dużej części zrobiłem, a razem z żoną mam otwarta furtkę do wszystkich uciech życia. Mamy też dobre zarobki więc bawić się idzie na całego. Śmieszne jak ktoś mówi że zmarnowaliśmy sobie młodość na dzieci, zwłaszcza pracując
  • Odpowiedz
Dzieci w młodym wieku to była najlepsza decyzja ever,


@ONVIF: ciężko uwierzyć, że świadomie zachodzi się w ciążę w wieku lat 17 czy 18, nie mając nawet skończonej szkoły, pracy, z której jest w stanie się utrzymać samemu swoją rodzinę i mieć gdzie mieszkać.
  • Odpowiedz
@SynGilgamesza: Przecież jeśli ktoś naprawdę chce mieć dzieci, to będzie je miał i żadna "inżynieria społeczna i programowanie" mu w tym nie przeszkodzi. Poważnie uważasz, że kobiety rezygnują z posiadania dzieci, bo na 'Wysokich Obcasach" przeczytały reportaż o tym, że można być szczęśliwą bez nich? xD
  • Odpowiedz
@ONVIF: Tak z ciekawosci, jak doszedles do dobrej pracy, domu i aut na wlasnosc majac dwojke dzieci w tak mlodym wieku? Bo ja np. jestem takim dzieckiem, moi rodzice mieli 20 lat - frustracje z tego, ze nie mogli sie wyszalec ja dzis lecze u psychologa i psychiatry, ich dojrzalosc emocjonalna zatrzymala sie wlasnie gdzies na poziomie poznego licealisty a do tego zamiast poswiecic pare lat na edukacje, zrobili sobie
  • Odpowiedz
@choochoomotherfucker:

Przecież jeśli ktoś naprawdę chce mieć dzieci, to będzie je miał i żadna "inżynieria społeczna i programowanie" mu w tym nie przeszkodzi.


Ty chyba nie wiesz jak działa inżynieria społeczna i na pewno nie sprowadza się wyłącznie do tekstów wysokich obcasów. Nawet się nie zaczyna nawet od nich się nie zaczyna bo takie teksty są skutkiem nie przyczyną. A że działa to wystarczy zobaczyć jaka jest dzietność w Polsce.
  • Odpowiedz
@heniek_8 Pytanie jak wychowujesz dziecko i czy jest ono dla ciebie przykrym obowiązkiem, czy chlubą i radością. Jeśli to ma być przykry obowiązek, to faktycznie, lepiej dzieci nie mieć. Głównie dla ich dobra.
  • Odpowiedz
Poważnie uważasz, że kobiety rezygnują z posiadania dzieci, bo na 'Wysokich Obcasach" przeczytały reportaż o tym, że można być szczęśliwą bez nich? xD


@choochoomotherfucker: Jak czytasz takie teksty caly czas, to w koncu to ci się wpaja. Jak z TVPiS, które sprało ludziom tak mózgi, że się rozmijają ze zdrowym rozsądkiem, rozwalają swoje rodziny itd.
  • Odpowiedz
@good: Wybacz, nie zaglądam tutaj codziennie tak więc moja odpowiedź jest delikatnie opóźniona względem flow wątku. Jeśli chodzi o pracę to dla mnie złotym strzałem było podjęcie zatrudnienia w spółce oraz prowadzenie własnej działalności w zakresie naprawy konsol i laptopów, a za tym COVID który nastąpił i sprawy potoczyły się tak, że jak ludzi pozamykali w domach (mnie poniekąd też co dało mi czas na prowadzenie serwisów i jednoczesne pobieranie
  • Odpowiedz
@ONVIF: dzieki za wyjasnienie, ale to sa wydarzenia w miare biezace, z ostatnich lat, a z tego co piszesz Twoje dzieci maja juz 16 i 17 lat. Po zawodzie wnioskuje, ze Twoja zona przebyla dluga droge zanim zaczela zarabiac porzadne pieniadze, jak wiec zyliscie majac te 20-25 lat z dwojka dzieci nie majac jeszcze studiow, gdzie zona byla na medyku? Bo mysle ze raczej trudno jest pracowac na pelen etat,
  • Odpowiedz