Wpis z mikrobloga

I po raz drugi dzisiaj "subtelny" przykład #ruskapropaganda . Nie wiem czy powielany przez głupotę, czy celowo nie mnie osądzać, wiem tylko jedno każdy człowiek z odrobiną inteligencji potrafi rozróżnić czym jest POMOC a czym SPRZEDAŻ


@dziadeq

Przez ostatnie kilkanaście albo kilkadziesiąt dni wypowiadało się mnóstwo domorosłych, tęczowych komentatorów, że to zły kongres, źli republikanie blokują pomoc wojskową dla Ukrainy. I co z tego wyszło? Ci tęczowi, jak zwykle kłamali. Biden może, bez żadnej zgody kongresu, bez republikan, nadal wysyłać mnóstwo pomocy wojskowej na Ukrainę. Ale skoro może, to dlaczego ostatnio narosło tyle kłamstw i manipulacji, że niby nie może? Bo nie chce. Bo USA powoli ale powoli zaczynają się wycofywać z Ukrainy, z takiej pomocy jaką mogą dać. USA mogło zakończyć wojnę w 2022 ale tego nie chcieli.


Omijanie Kongresu USA przy sprzedaży broni i amunicji to niezwykły krok, który w przeszłości spotykał się z oporem prawodawców - skomentował portal brytyjskiego dziennika "Guardian", przypominając, że od 1979 roku co najmniej cztery administracje USA skorzystały z tej możliwości.

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-izrael-w-stanie-wojny/news-podpis-bez-zgody-kongresu-amunicja-usa-dla-izraela,nId,7240018#crp_state=1

#ukraina #wojna #rosja #ciekawostki #polska #swiat #usa #europa