Wpis z mikrobloga

Hej, siostrzeniec ostatnio u mnie siedzi i zaczęliśmy grać w pokemon go..

Z tymi komórkowymi to nie miałem do czynienia a poradniki w necie jakiś nie odpowiadają na pytania to mam prośbę o pomoc:

1) pokemony z IV wiadomo że warto trzymać, ale czy warto robić "power-up" a później ewoluować, czy ewoluować a później ulepszać.. a może nie ma to znaczenia? Bo nie wiem czy ten pasek CP po ewolucji dostanę nowy..

2) jak pokemona umieszczę w gymie żeby go bronić, mogę go podkarmiać jakimiś owocami i jednocześnie wzrasta mu CP - czy po wyjściu z Gym to te CP pozostanie mu, czy to tylko tymczasowe na potrzeby obrony?
Bo tak wydaje mi się tańsze wysłać pokemona do obrony i tam go pakować zamiast wydawać proszki i cukierki.

3) bardziej opłaca się łapać pokemona na podstawowym poziomie ewolucji i samemu go ewoluować, czy nie ma to wielkiego znaczenia? - poniekąd łączy się to z pyt. 1.

Dzięki za odpowiedzi.

#pokemongo
  • 5
@Emill:
1) bez znaczenia
2) jak spadnie z gymu to będzie miał takie samo cp i taki sam level jak zanim go wrzuciłeś, tylko będziesz musiał go uleczyć
3) bez znaczenia, ale jak złapiesz na wyższym poziomie ewolucji to cukierków nie zużyjesz na ewolucje
@Emill: 3) za pokemona po ewolucji dostajesz więcej piasku (min 300 za 1 ewolucję i 500 za 2 poziom ewolucji) no i więcej cukierków tak samo (chyba też gwarantowane są XXL candy za ewolucję) - na eventach często idzie za złapanie 2 ewolucji dostać nawet 50 cukierków jak są bonusy do lapanie i rzucisz golden Berry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Emill: Jeszcze mała uwaga do pkt 3. - niektóre poki mają tańszy drugi atak do wykupienia przed ewolucją. Dotyczy to chyba tylko tzw. baby pokemonów (riolu, munchlax, smoochum itd.), które nie są z reguły dostępne do złapania na dziko, a klują się z jaj lub pojawiają się podczas eventów. Warto to wiedzieć, w szczególności, że np. jakiś czas temu odbył się riolu hatch day, podczas którego można było sobie wykluć sporo