Wpis z mikrobloga

@bartosz325: oni tam mają inne napięcie zasilania, być moze ich wartość jest na sztywno dla tego urządzenia a nie w jakims przedziale i u nas było za duże napięcie
  • Odpowiedz
@bartosz325: wywaliło elektrolita, na pewno wszystko dobrze podłączone? A może kondensator był odwrotnie wlutowany, pokaż płytkę i resztki kondensatora.
  • Odpowiedz
  • 0
@mohawk: zwykła regulowana przetwornica dc-dc. Podpiąłem do akumulatora 20V od wiertarki przez złącze XT60. Na wyjściu ustawiałem różne wartości napięcia, ale zawsze było 0V, pomimo, że wyświetlacz pokazywał 5V xD
  • Odpowiedz
bo na paczątku nie działało, a później po ponownym podpięcie strzeliło.


@bartosz325: po efektach sądząc (rozdupcony elektrolit) zastanawiałbym się raczej, czy nie pomyliłeś zwyczajnie polaryzacji zasilania albo nie zasiliłeś z jakiegoś wynalazku typu przetwornica do halogenów z AC na wyjściu.
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarek_P: sprawdzałem, niemożliwe. Złącze xt60 można podpiąć tylko w jedną stronę. Faktycznie był jakiś pobór pokazywany na wyświetlaczu, 2,5W, więc mógł to być odwrotnie podpięty ten kondensator wyjściowy. Napięcie wejściowe miało 18,1V niby, a jak teraz patrzę to aku ma 18,4V, więc faktycznie coś żarło prąd na pusto.
  • Odpowiedz
sprawdzałem, niemożliwe. Złącze xt60 można podpiąć tylko w jedną stronę.


@bartosz325: Najpierw sprawdź, czy złącze jest dobrze połączone z płytką przetwornicy, bo tu może być zonk. Wymień kondensator i podłącz ponownie, może niekoniecznie akumulator ale jakiś mały zasilacz 12-24V na początek.
  • Odpowiedz