Wpis z mikrobloga

Mirki, potrzebuję porady z doborem roweru do 3k (za nowy).

Jestem laikiem, który do tej pory śmigał ok. 10 lat na Giancie Terrago 26 cali i ogólnie byłem zadowolony mimo że nie jeździłem po żadnym wymagającym terenie, ale wyczytałem, że do moich potrzeb (wiejskie drogi, ścieżki w lesie itp) teoretycznie najlepiej sprawdzi się cross i nie ma potrzeby zakupu typowego MTB.

Jednakże bardzo wpadł mi w oko Kross Esprit 5.1, zarówno wizualnie jak i z uwagi na świetny osprzęt w tej kategorii cenowej - warto będzie go wziąć i ewentualnie wrzucić jakąś oponę semi slick dla większego komfortu jazdy, czy też jest jakaś równie sensownie wyposażona konkurencja lepiej skrojona na moje potrzeby?

Z mojego researchu teoretycznie dobrze wpisuje się w te wymagania Kands Maestro, ale przyznam szczerze, że mam większe zaufanie do Krossa i wolałbym kupić coś od marki dłużej działającej na rynku (wiem, że nie ma to obiektywnie większego znaczenia, ale taka już jest moja osobista fanaberia).

Z góry dzięki za pomoc! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#rower #mtb
  • 10
@sir_pioter: polecam śledzić peppera, dużo osób wstawia tam fajne promki na rowery na pewno coś wybierzesz. Ostatnio zasada jest taka że dużo taniej niż w PL kupić rower w DE, ES lub IT - oczywiście trzeba być świadomym że gwarancja staje się wtedy bardzo iluzoryczna (choć nie zawsze, niektóre marki uznają Ci nawet w PL)
@korkyx: popieram - alert na pepperze i czytanke dyskusji. Za 3 tysie to raczej bym kupował w pl. Dodam jeszcze, ze namowilem znajomego ostatnio na crossa i jak szukalismy czegos dla niego do 3 tysi, to kross wydawal sie najciekawszy - zobacz evado, esker jest jednak bardziej rowerem górskim. Rozumiem, że wolisz górala - ja mam crossa i szosę, crossem wjedziesz praktycznie wszędzie, za to na płaskim wykręcisz o wiele lepszy