Wpis z mikrobloga

Zmieniam pracę, bo jednak entry level job po 7 miesiącach to zanudza.
Nauczyłem się jedynie excela intermediate podczas pierwszej pracy, chce zostać w data i szukam stanowiska na junior data analysta, tylko, że teraz mało kto ich potrzebuje i jest dużo ofert pracy na business intelligence developera (różni się paroma rzeczami).
Dopiero teraz widzę ile to wszystko kosztuję - nie ma mowy, że zrobię coś na tym darmowym excelu dla dzieci mając wcześniej normalnego excela z asap utilities. Trzeba płacić 30zł miesięcznie, troche zdziwko.

Gdzie uczyliście się Power BI, SQL i relational database typu Oracle, Teradata, MS SQL Server, PostgreSQL, MySQL itp + DWH

coursera - niby ok, ale czuje sie jakbym byl w collegu, wszystko na okolo, że czasami nie chcę się odpalać
datacamp ? tego nie używałem bo nie ma triala
udemy - może i fajne materiały, ale to trzeba koszyk cały zapakować za tysiaka, bo te kursy trwają po 10h (prawdopodobnie sa ok)
codeacademy - akurat najgorsze, bo do tego typu tematow trzeba miec teorie potem praktyke

Nie jest to problemem, żeby zapłacić za membershipa - ale zanim wyłożę pieniadzę to chciałbym zapytać, która strone Wy polecacie do tego typu rzeczy. (nie liczę udemy)

#pracbaza #pytaniedoeksperta #nauka #datascience
  • 1
  • Odpowiedz
@skyportal666: PowerBI jest włączony pakiet z MS. Jak chcesz się nauczyć jakiejś bazy danych to sobie ją pobierz i zainstaluj na Linuxie lub Windowsie. Pobierz jakiegoś database managera żeby komfortowo sie z nią łączyć, do tego tutorial z YT lub dobra książka i jedziesz z nauką. No i co ty masz za problem żeby tam jakieś 30zl zapłacić miesięcznie?
  • Odpowiedz