Wpis z mikrobloga

Szykowanie do kolejnej podróży czas zacząć. W marcu ruszamy do Indii i na Sri Lankę. Oprócz Delphi gdzie dolecimy i Colombo nie mamy jakiś wymarzonych miejsc, planów na odwiedzenie. Może ktoś z Mirków był i poleci co warto zobaczyć, a co unikać?

Zdjęcie z naszego wypadu na Bocas Del Toro w Panamie dla uwagi #podroze #indie #srilanka
kseroboy - Szykowanie do kolejnej podróży czas zacząć. W marcu ruszamy do Indii i na ...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • 0
@Iifeform za dużo? Jesteśmy po milionie zdjęć. I wiemy ze to co darzyliśmy nienawiścią w Kolumbii to będzie z dwójona siła w Indiach. Stad ta Sri Lanka
  • Odpowiedz
@kseroboy: 2 dni stracicie w sumie na jet lag + dojazd na lotnisko w dniu wyjazdu, zostaje wam spacer po Delhi i może taj mahal jeśli odpowiadają wam śmiejący się w twarz Hindusi i płacenie 70x ceny lokalsa za bilet. Pytałeś jakby to była jakaś wielka wyprawa, a w takich ramach czasowych to nawet nie ma co za bardzo polecić.
  • Odpowiedz
@kseroboy: 3 lata temu jakoś byłem. Miesiac czasu tam spędzilem. 3 tygodnie w Kolombo i potem Galle.
Jesli pytasz co polecam w sensie atrakcje to nie polecam nic. Nie jeżdzę turystycznie także niewiele wiem na temat atrakcji takich jak z tripadvisor. Dla mnie atrakcją największa jest pomieszkać wsród ludzi i popatrzec jak żyją i napawanie oczu widokiem natury
  • Odpowiedz
  • 0
@Iifeform nie marnujemy czasu na jet lag. Lecimy z Tajlandii, nie Polski. W te stronę zawsze odbieramy go normalnie. Piszesz bardzo pesymistyczne. Prawda jest taka, ze z Indii ze względu na niektóre czynniki jak zmęczenie natręctwem zdecydowaliśmy się spędzić więcej czasu na Sri Lance. Loty mamy tak dobrane, ze odbywają się w nocy, lub wczesnie rano. By właśnie nie tracić na takie #!$%@? czasu. Liczyłem ze ktoś może poleci co warto lub
  • Odpowiedz
@kseroboy: natura wszędzie jest fajna na Sri Lance. Gdzie nie pojedziecie to będzie ok.
Najlepszy widok to małpy na dachu domu, gigantyczne świetliki w nocy i wieczorny przelot największych nietoperzy świata (latających lisów). W galle można tez oglądać żółwie morskie, ale nie tylko tam. Jakies dziedzictwa kulturowe to nie dla mnie. Najczęsciej przereklamowane i z taka ilościa turystów że odechciewa się wszystkiego więc unikam takich miejsc
  • Odpowiedz
@kseroboy: a i uważajcie na lotnisku w Kolombo. Dokladnie ustalcie z taksówkarzem ile płacicie i gdzie jedziecie, bo na 99% będa was próbowali oszukać. Najlepiej może ubera zamówić o ile jeszcze tam funkcjonuje. 3 lata temu był Uber
  • Odpowiedz
@kseroboy: scenariusz jest prosty. Jak już umówicie sie na jakąś kwotę to w trakcie jazdy typ zacznie kombinować. A to, że dodatkowo opłaty za autostradę a to, że mówił cene za osobę. Najlepsze że to nie kierowca tylko naganiacz który wsiada z wami do taksówki i siada koło kierowcy. Najlepiej uber bo o ile nic sie nie zmieniło to Grab nie funkcjonuje tam, albo jasno i klarownie ustalic cene ostateczną, żeby
  • Odpowiedz
@kseroboy: miałem kupioną wizę, ale po SriLance mi się odechciało tego regionu świata i nigdy nie poleciałem. Z SriLanki wróciliśmy do Malezji.
Jak juz wspomniałem nie podróżuje turystycznie na dzień czy dwa tylko najczęściej na miesiac minimum i uznaliśmy, że miesiac co najmniej w Indiach po miesiącu na SriLance to troche za dużo i dla nas xD Do pracy potrzebuje dobrego netu więc zmuszony bym był siedzieć w jakimś duzym mieście.
  • Odpowiedz