Wpis z mikrobloga

@MrBeast
Zrób eksperyment. Wynajmij sobie domek\mieszkanie (najlepiej w zimie choćby na tydzień) w okolicy co Cię interesuje. Sprawdź jak Ci się podróżuje do i z roboty, sklepy na codzienne zakupy, jak masz planujesz dzieci co ze szkołami (ponadpodstawowe). Czy różowa też jakoś dojedzie?
No w kazdym bądź razie ja na początku mieszkałem w Nowym Dworze Mazowieckim a pracowałem koło Okęcia. 1.5h dojazdu w każdą stronę..
KOSZMAR. Wytrwałem 3 tygodnie. Później już miałem
Kupione w 2018 roku, teraz dostałbym dosłownie 3,5x tyle co zapłaciłem.

Za te pieniądze kupiłbym działkę 30-40 km od Warszawy i wybudował dom.


@MrBeast: No fajnie, ale w 2018 roku też byś za te pieniądze za które kupiłeś to mieszkanie kupił działkę i wybudował dom. A tak to jesteś 5 lat w plecy.
Za te pieniądze kupiłbym działkę 30-40 km od Warszawy i wybudował dom.


@Poldek0000: zgaduję, że jak myśli o budowie domu w takiej odległości, to w mieście jest max. raz w tygodniu i to poza godzinami szczyty albo i rzadziej, bo inaczej to się nie kalkuluje. 40 km od Centrum Warszawy to już srogie #!$%@? za Serockiem, pod Teresinem, Grójcem czy Tłuszczem, nawet już pod sypialnię miasta raczej nie podchodzi.
@MrBeast zgadłem
@NieRozumiemIronii: ( ͡° ͜ʖ ͡°) zgadłeś ale mam znajomych co mieszkają 20km od granicy Warszawy i codziennie do Centrum dojeżdżają w 40-50min. Więc to żadna różnica. 30-40km ale blisko trasy S8 jest jak najbardziej git
@mookie no chyba nie. Działki \mieszkania na zadupiu nie drożały w tym samym tempie co w popularnych dzielnicach Warszawy. W 7lat mieszkania na mojej ulicy poszły równo 2x w górę. Wynajem to kosmos - na sadach Żoliborskich płaciłem 1400zl (+ tylko CO rozliczenie) za 2 pokoje w standardzie IKEA. Teraz to samo mieszkanie 2500 + media. Szaleństwo.
@NieRozumiemIronii: No dobra, Teresin i Boża Wola to może i #!$%@?ów. Bieniewice w sumie też.... Ale od Błonia i bliżej to już cywilizacja. Niemalże aglomeracja Warszawska :) Ale nie chce mi się wierzyć, że z Teresina jedzie się 50 min... Chyba, ze Poznańską....
@NieRozumiemIronii: Wszystko na jednej drodze, w prostej linii z Warszawy do Teresina xD W sumie, z której strony byś nie jechał to przez te mieściny. Z ciekawości zapytam - na zawody jeździłeś ?