Wpis z mikrobloga

Elo poświętne Miraski. Jestem w połowie pierwszego roku posiadania domu z lat ok 2k. Średnio ocieplonego. Ogólnie średniego w dużej części aspektów poza powierzchnią bo jest ok 260m2. Zaczynam planowanie co tu zmodernizować w ciągu następnych 2-3 lat. W połowie pierwszego sezonu grzewczego mam już kilka wniosków, ale chciałbym poznać trochę informacji statystycznych. Mam za sobą już 2t pelletu a grzeję 1/3 domu grzejnikami (różne pokoje - raz sypialnia raz 2x"biuro" - ja i zona mamy osobne pokoje) i 1/3 podłogówką (salon, kuchnia, łazienka i korytarz). Utrzymuję temperatury raczej średnio mniejsze niż wyższe (21-22 stopnie). Podzielcie się proszę kilkoma informacjami: jak macie ocieplony dom, jaka powierzchnia i ile wam schodzi opału. Pytam się bo jako pierwsza inwestycja chodzi mi po głowie docieplenie domu (i tak muszę zrobić naprawy dachu i elewacji) i zastanawiam się czy warto iść w docieplenie czy inne aspekty jak PV i PC.

#pellet #remontujzwykopem #ogrzewanie #oze #pompaciepla
  • 4
@BeginEnd Na początek izolacja na strop jeżeli poddasze nieużytkowe, następnie okna jeżeli stare to wymiana na nowe. Na końcu ściany zewnętrzne. Po termoizolacji sprawdzić ewentualnie poprawić wentylację a na koniec zastanowić się nad źródłem ogrzewania.
@BeginEnd PV to tylko na prąd użytkowy, robiąc dach można położyć trochę ale nie da się już grzać zima prądem wyprodukowanym latem. PC, kaloryfery powodują że oszczędności raczej nie będzie, tylko wygoda, jak kaloryfery są bardzo gorące to trzebaby je wymienić na blaszane 3 płytowe jak największe.
Jak i tak robisz elewację to na pewno bym docieplił, ja mam 20cm ciemnego styropianu. Oczywiście przed elewacja okna, profil nie musi być ekstraklasa ale