Wpis z mikrobloga

O ile uważam, że ten wielki flip to próba nadużycia prawa, co nomen omen mogło by doprowadzić do jego doprecyzowania. To jednak bawi mnie oburzenie zarobasów ze Złotej 44 - to piękna ilustracja na jakim poziomie mentalnym jest Polska jeśli chodzi o posiadany kapitał, pieniądze to obsesja a status jest bogiem. W Złotej 44 apartamenty posiadają producenci śledzia, węży ogrodowych, śrubek z fali biznesu budowanego od lat 90tych, kolejna grupa i to mniej liczna to ci którzy dorobili się na branży ICT, no i ostatnia reprezentacja to dorobkiewicze na w najlepszym przypadku kontrowersyjnym rynku krypto, a poza nimi VATowcy i trochę śmierdzącej kasy innego pochodzenia.

Cecha wspólna tych ludzi to max. są bogaci w 2 pokoleniu, a najczęściej są dalej w 1 pokoleniu które ma kasę. Więc ten prestiż Złotej, Lambo w garażu i Plein na plecach to cała istota ich życia.

Dlatego mi ich nie żal, a to że psuje im krew sąsiad hazardzista jest super ironiczne xD

#zaorski
  • 17
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: Bardziej się zastanawiam, jak on to technicznie chce zrobić, niech nawet sprzeda 1k udziałów, (nie mówiąc o 20 k) każda sprzedaż musi mieć formę aktu notarialnego, jeżeli ludzie będą podpisywać umowy każdy z osobna, to przecież notariusz ma roboty do emerytury, nie mówiąc od referendarzu w księgach.
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: a czemu ma tego nie robić? Dorobkiewicze z Twojego bloku mieliby ból dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°).

Swoją drogą to straszne, że widzisz czubek swojego własnego nosa - "nikt nie będzie robił tego z normalnym mieszkaniem". Plus argumenty o doprecyzowaniu prawa, czyli jeszcze odbieraniu prawa własności. Problemu nie ma. Wspólnota nie wyda im kart wstępu, głupki wykupią udziały w apartamencie, do którego żeby wejść będą musieli
  • Odpowiedz
@Marian_Kvtasiewicz: ale i tak trzeba każdą osobę w akcie opisać, jak dla mnie dramat, to i tak nie zmienia faktu, że nawet jak będzie 1 pełnomocnik to te 1000 osób musi mu wcześniej udzielić pełnomocnictwa, dalej technicznie mocno niewykonalne.
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel chopie, pojęcia nie masz o zagranicy albo liczysz na gufnoburzę. W takich stanach na większości osiedli masz HOA, zarządcę który dowala kary za zaniedbany trawnik czy inne pierdooły, które mogą wpłynąć na obniżenie wartości nieruchow na osiedlu.A spróbuj kupić coś w lepszej (odpowiedniej dla Z44) lokacji w takim Hamptons/East Quoge lub w jakimś Palm Beach bez zgody sąsiadów, powodzenia (mem z machającym Papieżem)
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel: Tylko czy jest jakieś szczególne oburzenie "zarobasów" ze złotej? Na razie tylko wiadomo, że usunięto go z jednej, nieoficjalnej grupy właścicieli, w drugiej oficjalnej normalnie jest i może się udzielać. To, że ktoś mu powiedział "że go wywiezie do lasu" to nie wiemy ile jest w tym prawdy. Nawet jeżeli jakieś większe oburzenie by się pojawiło to rozumiem, sam niechciałbym mieć potencjalnych 20k sąsiadów w bloku - przecież to może
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel ja nie pisze o debilnym pomyśle zaora skierowanym do Mariuszy z sortowni Amazona. Ja odnoszę się do Twoich wypocin o reakcji mieszkańców Z44 oraz ich profilu. W stanach reakcja byłaby taka sama o ile zamiast usunięcia z grupy na whastappie nie pojawiły by się pozwy. Poza tym zobacz 2 cześć mojego wpisu - tam nie jest o trawniku ale o własności ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz