Wpis z mikrobloga

pytanie do znawców bananowej. mam trochę (kilkadziesiąt koła) w papierach typu PZU lub PKO. kupione tanio głównie w celu trzymania dywidendowego. jak patrzę na wykres takiego PZU to chłopski rozum podpowiada, że potencjał wzrostowy jest tu w najlepszym razie niski, co powiedzą na to Mireczki? ogólnie wolę siedzieć na gotówie niż papierze który może zrobić pomiędzy +10 a -50%, tym bardziej że w tym roku prawdopodobnie tej gotówy będę potrzebował, więc akcje i tak bym musiał w jakimś momencie sprzedać - jak wyglądają tu szanse że np. w czerwcu będzie to stało wyżej?

#gielda
affairz - pytanie do znawców bananowej. mam trochę (kilkadziesiąt koła) w papierach t...

źródło: Firefox_Screenshot_2023-12-27T11-05-58.235Z

Pobierz
  • 7
  • Odpowiedz
@affairz: oceń jak bardzo prawdopodobne są przedwczesne wybory i zdecyduj :D Jeszcze możesz poczekać na opór WIG20 przy ~2500 i zobaczyć jak to pójdzie. Jak masz zysk i się zastanawiasz to sprzedaj bo masz zysk, a że nie zarobiłeś więcej..tak się zdarza :D
  • Odpowiedz
  • 0
@toshibaas: no tak, ale scenariusz przedwczesnych wyborów (imo jednak mało prawdopodobny) równa się zwała na bananie, tak? czy wykres zrobi np. dump and pump gdyby peło wygrało ponownie? XD szachy 5D
  • Odpowiedz
@affairz: jeśli chcesz w tych szachach przewidzieć 3 ruchy do przodu to jednak sprzedaj ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli wybory będą to dump..potem jak wygra PiS to dump, jak KO to up, ale nic poza wcześniejsze nastroje/wyniki. Z drugiej strony na pewno inflacja #!$%@? po tych podwyżkach i problemach w kanale sueskim. Dolar kusi, więc może warto zrobić z banana out :D
  • Odpowiedz
@affairz: no nie wiem. Czy PZU to jakaś innowacyjna wzrostowa spółka która za parę lat może mieć 4x tyle przychodów? Raczej lata wg. tego czy inwestorzy oczekują kilka tłustych czy kilka chudych lat
  • Odpowiedz
@affairz: sprzedaj. Jesteś na dobrych plusach, może być jakaś korekta na rynkach to i GPW nie ominie. Lepiej stracić 10 % dodatkowego zysku niż 30% aktualnej wyceny, zwłaszcza gdy potrzebujesz kasy za kilka miesięcy.
  • Odpowiedz