Wpis z mikrobloga

Cześć Mirki, jak u Was na sekcjach stójki wygląda standardowy trening?
Ja mam doświadczenie z dwóch klubów.
1. Klub w którym zaczynałem i trenowałem łącznie przez jakieś 4 lata kicka - bardzo mocna rozgrzewka, pompki, przysiady, jakieś przeskoki przez kolegę, sprawle. Wszystko do porzygu, przez jakieś 20 minut, a potem 10 minut rozciągania. Po takiej rozgrzewce człowiek był ledo żywy Dalej tarczowanie, albo technika na rękawice. Bardzo mało nauki defensywy, głównie sam atak. Trener tylko ciśnie, żeby było szybciej i mocniej. Sekcja nastawiona na rekreacyjne treningi, sporadyczne starty w zawodach dawniej, teraz już wcale. Z perspektywy czasu wiem, że to wszystko powinno być inaczej prowadzone a nie tak hardcorowo, ale mam ogromny sentyment do tego klubu i miło to wszystko wspominam.
2. Klub muay thai nastawiony na zawody. Obecnie się rozrósł i ma 4 poziomy zaawansowania. Jestem po kontuzji, więc wróciłem na grupę sredniozaawansowana. Rozgrzewka taka w stylu tych nowoczesnych mobilek z neta, tak żeby rozruszać stawy mięśnie oraz podnieść tętno, często też zawiera ruchy, które będą potem wykonywane na treningu. Trwa około 15 minut. Właściwy trening to zależy, ale w porównaniu do pierwszego klubu jest robione dużo więcej elementów - są tarcze, technika na rękawice, zadaniowki. Na koniec kilka rund sparingów, albo ćwiczenia na górę lub dół ciała plus rozciąganie.

Napiszcie jak to wygląda u Was.

#sztukiwalki #muaythai #kickboxing