Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jakiś czas temu ekipa od klimatyzacji robiła mi bruzdy w mieszkaniu i zastanawiam się czy to zgodnie ze sztuką czy własnie straciłem gwarancje na mieszkanie i narobiłem sobię wiekszych problemów niż upał w lato. Niestety słabo się znam na budowlance i przyszli fachowcy powiedzili, że się da zamontować i tyle a ja teraz zastanawiam się czy to zgodnie ze sztuką.

https://postimg.cc/DW9cWJSK

#budowlanka #mieszkanie #klimatyzacja #patodeveloperka



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 14
  • Odpowiedz
@mirko_anonim licz sie z spekaniami nad tymi bruzdami. Z gwarancją już się pożegnałeś. Zapewne elewacji też nie masz prawa dotykać a przebiłeś ja jak polce jelito :)
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @mizabud

przchodzi, tak to wygląda na tym osiedlu ;) Obok są jeszcze drzwi balkonowe i tam też jest nawiewnik + te same bruzdy przez całą sciane poziomo. Nie wiem czy to problem, że tak poprowadzili bruzdy przez całą długość sciany :/


· Akcje: Odpowiedz anonimowo ·
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @mizabud

no ale to jak zrobić klimatyzacje jak nie przebijając się przez elewacje? Może sobie pękać jeśli to tylko defekt wizualny i tak tam będą zasłony montowane pod sam sufit ale bardziej mnie interesuje czy to bezpieczne. Rozumiem, że gwarancje straciłem ale z tego co czytam to cokolwiek bardziej wyszukanego się w mieszkaniu zrobi to od razu odpala się dupochron i traci się gwarancje.

  • Odpowiedz
Bruzdy poziome niezgodne z normą, zmniejszono nośność ścian, przy takich bruzdach zgodnie ze sztuką (prawem?) powinno dokonać się obliczeń czy można je zrobić:
https://www.locja.pl/szkolenia/bruzdy-i-wneki-w-scianach-murowanych,45
Jako właściciel budynku, bardzo bym się zdenerwował.

Generalnie polecam zaprosić inżyniera budowlanego (znajdziesz w google maps wpisując "biuro projektowe" w swojej okolicy, koszt wizyty pewnie do 300 zł), niech przyjedzie i poradzi co zrobić. Nie wiem czy nie naruszono nadproża nad oknem (a jeśli tak, to może się
  • Odpowiedz
@Olek0808 nikogo nie zaprosi. Przecież majster robi tak 20 lat i nic sie nie dzieje przecież ;) dobrze ze eurokody wymuszają przewymiarowywanie konstrukcji.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
✨️ Autor wpisu (OP): @Olek0808 @mizabud

mam fachowca od wykonczenia który jest inzynierem budownictwa i będzie wchodził na mieszkanie w następnym tygodniu. Zobaczymy co on powie ale dzięki za odpowiedzi. Gorzej jak developer wejdzie z poprawkami i to zobaczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)


· Akcje: Odpowiedz
  • Odpowiedz