Wpis z mikrobloga

Na #ukraina coraz lepiej bawią się w gnojenie mężczyzn. Wedle planów m.in.: wiek poborowy chcą obniżyć do 25 lat, a także usunąć możliwość wydawania orzeczeń o ograniczeniu zdolności do służby wojskowej przez wojskową komisję lekarską, jak i wprowadzić obowiązkowe 3 miesięczne szkolenia dla 18-25. A jeżeli spróbujesz się wymigać od służby wojskowej nie będziesz mógł opuścić kraju, nie będziesz mógł zrobić prawa jazdy oraz nie dostaniesz kredytu i jeszcze parę innych kar. Oczywiście tyczy się to tylko mężczyzn, obywatele premium, znaczy kobiety, pod takowe obowiązki nie podlegają.
#przegryw #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #obowiazkowecwiczeniawojskowe
  • 28
  • Odpowiedz
@niebieskatrytytka: Nie jestem, bo na szczęście to nie nasz kraj został bezpodstawnie napadnięty. Niemniej w przyszłości może być różnie, a ja akurat rozumiem prawa i obowiązki wynikające z roli obywatela państwa.
  • Odpowiedz
Nie jestem


@Lemmonix: Nie jesteś, bo łapy Zelenskiego ciebie nie sięgają. Jak by miał takie możliwości, to chętnie by cię wcielił.

nasz kraj


@Lemmonix: Zawsze ten bełkot. To nie kraj jest twój, tylko ty jesteś jego własnością. Czy ci wyłapywani Ukraińcy wyglądają ci na właścicieli?

obowiązki


@Lemmonix: Jesteś własnością i stąd wynikają obowiązki nadane przez pana. Niczym innym nie różnisz się od Dimy umierającego w okopie.
  • Odpowiedz
tylko ty jesteś jego własnością.


@bigos555: Bo? Bo w czasie pokoju muszę płacić podatki i przestrzegać prawa? Czy uciekniesz się do cherrypickingu i napiszesz o mobilizacji i tak dalej? Smutne, że widzisz człowieka jako "własność" danego państwa. Wygląda mi to na wschodni mindset w tym zakresie. Ja natomiast widzę obywateli jako część państwa - jego współtwórcy, którzy powinni swoim działaniem aktywnie to państwo kształtować i zabezpieczać na przyszłość.
  • Odpowiedz
muszę płacić podatki


@Lemmonix: Ale możesz przestać i pożegnać się z tą organizacją. Przynajmniej ten układ ma znamiona dobrowolnej wymiany, twoje ciało i życie może być w dowolnym momencie zadysponowane według twojej woli. Kończycie współpracę i się rozstajecie.

Wygląda mi to na wschodni mindset


@Lemmonix: Nie żartuj. Niewolnicza postawa to właśnie wschodni mindset. Patrz Ukraina i kacapy.

powinni


@Lemmonix: Dorabianie metafizyki i religijnych uniesień. Dane państwo, to tylko chwilowy
  • Odpowiedz
@77023: Chce aby ruskie ścierwa przegrały wojnę by dokonali tego Ukraińcy ALE
Ci którzy chcą iść do wojska a nie siłą są ściągani.

Jak ktoś nie chce ginąc za Ukrainę bo uważa (tak jak Ja) że krajek to kreski na mapie to nie powinien tego robić.
Wiadomo że jeśli wszyscy na ziemi by mieli takie podejście to rosja/ inny kraj by zawłędnęłęła całym światem bez wystrzału pistoletu :P No ale trudno
  • Odpowiedz
@bigos555: Widzę, że kolega nie jest w stanie rzucić konkretnym argumentem dlaczego jestem własnością państwa. Bo kolega generalnie chyba się z żadną państwowością nie identyfikuje, tylko nie chce tego wprost napisać. I to jest ok, ja to szanuję, każdy ma prawo mieć swoją wizję świata. Mój pogląd jest niemniej zgoła odmienny. Odnosząc się do tego co piszesz:

Ale możesz przestać i pożegnać się z tą organizacją.


W każdej chwili możesz spakować
  • Odpowiedz
argumentem dlaczego jestem własnością państwa


@Lemmonix: Co? Masz przecież w poście. Obejrzyj sobie zdjęcie Ukraińców załpanych i upokarzanych na granicy i odpowiedz sobie na pytanie, czy wyglądają ci na właścicieli? Czy zdażyło się, że pies którego jesteś właścicilem, odebrał ci wolność i wbrew twej woli zmusił cię do ryzykowania życia?

nie identyfikuje


@Lemmonix: Nie wiem, czym ma być identyfikacja, ale nie identyfikuje się też z żadną marką rowerów, ani siecią
  • Odpowiedz
Zmiana wieku poborowego z od 27 na od 25 lat


To zaskakujące, myślałem że poborowi to są po 18-22, 27 to już staruch - i nie chodzi o zdrowie i warunki fizyczne tylko o to że taki 27 jest mentalnie i życiowo dużo bardziej dorosły, co przypuszczałbym że jest kłopotliwe - i na etapie poboru i późniejszej służby. I w sumie fizycznie też pewnie po 25 ludzie są średnio w gorszej kondycji
  • Odpowiedz