Wpis z mikrobloga

@hermie-crab: @mmmmmmmmmmmmmm tylko, ze zastępujemy Kościół, który dawał lokalnym społecznością poczucie wspólnoty i możliwość jakiejś refleksji nad swoim życiem.... influencerami, którzy pokazują jak żyć i to oni kreują nowa moralność. Nie jestem fanem kościoła, ale byl on narzędziem kontroli nad motłochem by ten mial jakas moralność i chęć racjonalnego życia. A obecnie motłoch idzie w konsumpcjonizm i hiperseksualizacje. Poza skrajnymi przypadkami i wątpliwym finansowaniem Kościół miał pozytywny wpływ na ludzi.


@
@tiramisu02: rozwód bez orzekania o winie jest szybszy (moja znajoma której mąż rozwalił kuchnie w ataku gniewu też miała rozwód bez orzekania o winie bo chciałą jak najszybciej odizolowac dziecko od ojca (a ojciec debil na rozprawie żeby udowodnić jak cierpi z powodu rozwodu powiedział że "musi się rano napić bo inaczej by nie był w stanie funkcjonować XD, zabrane prawa z automatu XD)

Ogólnie mi chodziło o mechanizm, nie tylko
@hermie-crab: ze sprawami z własnego życia bywa tak, że ciężko je rozpatrywać w kwestii ogółu.
Nie twierdzę, że nie dzieją się takie rzeczy jak piszesz, ale bardziej zdaję się w takich sprawach na statystykę.

Za to też znam człowieka, którego żona zdradziła i on żeby pozbyć się jej jak najszybciej że swojego życia też podpisał papier bez orzekania o wienie.
@tiramisu02: statystyka nie mówi nam nic konkretnego o tym co się działo w takim małżeństwie, to po prostu prośba powodów by tak rozpatrywać sprawę (coś jak stłuczka co do której chcecie się sami dogadać)

Anyway, to gazela ucieka przed lwem a nie lew przed gazelą
@tiramisu02: also:

Zasadniczo nie są to horrendalne kwoty i nawet w przypadku orzekania o winie średnio oscylują wokół kwoty 2000 – 3000 złotych.


Rozwód bez orzekania o winie (bez pomocy adwokata) – 600 zł
@hermie-crab:

Ipsos i OKO.press obok siebie oznaczają wielce prawdopodobne sondaże, ekhm, XD
Po drugie, podałeś wzrost ślubów cywilnych nad kościelnymi, czy tylko ja mam wrażenie, że jesteś kolejnym "czarodziejem" propagandzistą, których na wykopie zrobiło się od pyty?? Najpierw kuce korwina, później kuce-razemki od leszka millera, teraz to w sumie już nie wiem ;p

Ipsos to jest kolejny instytut badań z dupy........ Swoją drogą zauważyłem, że kto zamawia te badania, to na