Wpis z mikrobloga

Szukam plecaka na wypady i w sumie nie wiem ile litrów kupić. Chcę w nim zmieścić kurtkę puchową trochę bielizny jedzenie, klapki, jakąś dodatkową bluzę. Na dolę komory oczywiście chce zmieścić aparat z obiektywami z boku statyw, jakieś akcesoria i w sumie to tyle. Na weekendy mam 40L, gdzie połowa miejsca to na sprzęt fotograficzny i w sumie styka. Ale na dłuższe wypady to już tak no nie bardzo trochę. Ktoś coś, jakoś, kiedyś? #fotografia #gory
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jan-chrzciciel: mój ostatni zakup, to Osprey Rook 50 i daje rade na dłuższe trekkingi. Mogę polecić.Jest pojemny, co prawda nie noszę dużo sprzętu fotograficznego, ale namiot, śpiwór, mate, puchówkę, polar, dodatkowe buty itp. Ma też dwie pojemne kieszenie po bokach, miejsce na 3 litrowy bukłak na plecach.
  • Odpowiedz
@jan-chrzciciel niewiele( ͡° ͜ʖ ͡°) ale jak lubisz fotografie to trzeba iść na kompromis dużo się nie nałazisz z wielkim ciężkim worem mając też sprzęt do biwakowania. Mi odbiło w drugą stronę i plecak 3-4kg max a fotografia telefonem ale lubię długie dystanse
  • Odpowiedz
  • 0
@jan-chrzciciel weź pudełko albo skrzynkę, włóż wszystko co chcesz zabierać. Później wywal połowę. Zmierz objętość tego co pozostało i masz rozmiar plecaka. Oczywiście trzeba pamiętać, że lżej=lepiej.
  • Odpowiedz
  • 0
@jan-chrzciciel to najpierw kup rzeczy, a później plecak. Odwrotnie to ma sens, jak wiesz, że chcesz pójść w light&fast albo ultralight i będziesz zbijał wagę. Ale pamiętaj, że jest tak jak mądrze powiedział kolega @penkroff, duży i ciężko plecak zabija przyjemność z marszu. Możesz jeszcze zobaczyć co zabierają ludzi idący np. GSB, GSS albo szlakiem wokół Mont Blanc. To jest skarbnica praktycznej wiedzy, jak odchudzić plecak.
  • Odpowiedz
@jan-chrzciciel: zakładając, że masz gdzie przeprać ciuchy to na tydzień łażenia myślę 50-60L styknie jeżeli zabierasz tyle sprzętu foto. Kup sobie podkoszulkę, gacie i skarpety z merynosa to będą wytrzymywać dłużej bez śmierdzenia xD
  • Odpowiedz
  • 0
@Xizor to ja wiem. Ale na razie się tylko pytam, by rozeznać się w temacie. Sprzęt fotograficzny to jakieś 20 litrów będzie i reszta na szpej górski.

@Dolan panie mam trochę rzeczy z merynosa od icebreaker wiec wiem oso chodzi
  • Odpowiedz
@Dolan: 50 na pewno mało, prędzej 60/65 jak jeszcze bierze sprzęt fotograficzny, tylko że to już będzie trochę ważyć, pewnie koło 18kg, co wcale fajnie się nie nosi, nawet mając super system nośny.
  • Odpowiedz